Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Zürih Uçak Bileti

Zürih uçak bileti fiyatları ve Zürih uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Sanat Ve Eğlence’nin Güneş Kenti Zürih: Zürih, İsviçre’nin en büyük kenti olmakla beraber, 2005 yılında yapılan sayımda merkez nüfusu 366.809 olarak tespit edilmiştir. Bu rakam yapılan sayımda, çevre ilçelerle beraber toplam da 1.007.972’yi bulmuştur.

Dünya da birçok insan Zürih’i İsviçre’nin başkenti olarak bilmesine rağmen, İsviçre’nin başkenti Bern kentidir. Ancak dünya da İsviçre denildiğinde akla ilk gelen şehir Zürih olduğundan, Zürih bir anlamda, ekonomik ve kültürel açıdan İsviçre’nin başkenti konumundadır. Bu özellik, Türkiye de Ankara-İstanbul karşılaştırmasını aklımıza getirmektedir.

 

Zürih Müzeleri:Zürih’e seyahat ve gezi amacıyla gidildiğinde, görülmesi gereken yerlerden biriside müzeleridir. Zürih sanat müzesi ve Rietberg Museum müzesi, sanattan haz duyanların mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. Diğer yandan dünyanın hey yerinden hayvan çeşidini görmenin mümkün olduğu Zoological Museum müzesi de hayvan severlerin ve çocukların Zürih’te mutlak vazgeçilmezi arasındadır.

 

Zürih’te Neler Yapılmaktadır?Zürih’e gidildiğinde yapılması insana rahatlık ve keyif veren aktivitelerin başında yürüyüş turları gelmektedir. Diğer yandan kış aylarında iyi bir kayak yapabilmek için Hauptbahnhof’tan bilet almak yeterlidir. Zürih’in güzelliklerine tepeden bakmak istediğiniz de Milchbuck tramvay durağından Irchel’e gidilebilmektedir.

Avrupa’nın en büyük şelalesi olan Rhine şelalesine sadece 45 dakikalık bir tren yolcuğuyla gidilebilmektedir. Zürih’te spor faaliyeti olarak ücretsiz olarak bisiklete binebilmeniz için, belli noktalarda ücretsiz bisiklet turlarına ilişkin duraklar bulunmaktadır.

 Zürih’te Alışveriş: Zürih alışveriş zenginliği açısından bulunmaz nitelikte bir kenttir. Eski tarz kıyafetleri sevenler için Maison Julie öncelikli tercihler arasındadır. Zengin koltuk, sandalye tasımları ile dikkat çeken Rudolf Rock’ta alışveriş sevenlerin sık sık ziyaret ettiği mekânlar arasındadır.

 

 Zürih’te Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Zürih denildiği zaman gidildiğinde damak zevkine düşkün olanların tatması gereken yedi önemli lezzet bulunmaktadır. Bu lezzetler, peynir ve et fondü, ocak başı keyfi raclette, tipik Zürih yemeği olan rösti eşliğinde Zürcher Geschnetzeltes, Bratwürst, Zürih çikolataları, Zürih’te ki ismiyle Lüxemburgerli macaron ve brezeldir.

 

 Zürih’te Gece Hayatı Ve Özel Yaşam: Zürih diğer Avrupa kentlerine oranla daha fazla gece kulübüne sahip bulunmaktadır. Gece kulüplerinin ve barların birçoğu Kuzey Zürih olarak bilinen bölgede bulunmaktadır. Rohstofflager isimli gece kulübü devasal ölçüde büyük olmakla beraber, bu gece kulübüne pazartesi günleri girişler ücretsizdir. Bierhalle Wolf Limmatquai isimli gece kulübü bira çeşitleri ile bira severlerin tercihidir. Aynı zaman da bu kulüpte biranın yanında Zürih’e ait yöresel yemeklerde müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

 

İstanbul Zürih uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica