Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Viyana Uçak Bileti

Viyana uçak bileti fiyatları ve Viyana uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Viyana’da Hayat:Avusturya’nın başkenti olan Viyana, yaşanası şehirlerarasında gösterilmektedir. Mimari açıdan görkemli yapıları, müzeleri, parkları gibi daha birçok görülmesi gereken yerlerle dolu olan bu güzel şehir, yaşam kalitesi üst seviyede olan az sayıdaki noktalardan biridir.

 

Viyana’nın Müzeleri: Hofburg’daki koleksiyonların (imparatorluk hazinesi, Efes müzesi, silah ve zırhlar, müzik aletleri vb.), Schönbrunn, Albertina, ve görkemli Kunsthistorisches Museum’un dışında başkentte başka önemli müzeler de bulunmaktadır. Güzel Sanatlar Akademisi Galerisi Avrupa okullarının ürünü olan bin dolayında tablo içerir. Avusturya Barok Sanatı Müzesi, Avusturya Ortaçağ Sanatı Müzesi ve Avusturya XIX. ve XX. yüzyıl Sanatları Galerisi Belvedere kompleksindedir.

Kutsal Sanatlar Başpiskoposluk Müzesi özellikle Stephansdom hazinesinin bir bölümünü barındırırken, 1864’te kurulan Uygulamalı Sanatlar Müzesi doğu halıları, duvar halıları, mobilyalar, porselenler, cam eşyalar vb. içerir. Kent Tarihi Müzesi, başlangıcından günümüze Viyana sanatları tarihini sergiler. Çağdaş Sanat Müzesi, 1979’da eski Liechtenstein Sarayı’nda kurulmuştur. Önemli Teknikler Müzesi, Schönbrunn Parkı’nın yanında yer alır. Schubert ve Freud’un evleri, Viyana’nın bu iki ünlü isme ayrılmış müzelerdir.

 

Viyana’da Neler Yapılır? Viyana’da gün boyu yapılacak bir sürü faaliyet bulunmakta. Geziye doğa ve park yürüyüşü ile başlanmak istenirse eğer Tiergarten Schoenbrunn-Zoo, Schlosspark Schönbrunn, Schonbrunner Gardens, Vienna Woods, Kahlenberg, People’s Park, Stadtpark, The Vienna Prater, Haus des Meeres-Aqua Terra Zoo, Donaupark, Burggarten gibi daha birçok gezi ve doğal park alanlarını ziyaret etmek mümkündür.

 

Viyana’da Alışveriş Keyfi: Viyana’da alış-veriş için birçok farklı mekân mevcuttur. Bunlar; Meinl am Graben, Naschmarkt, Schoenbrunn Palace Christmas Market, Galerie dei der Albertina, Donau Zentrum, Spittelberg Christmas Market gibi çeşitli yerler bulunmaktadır.

 

Viyana’da Yemek Çeşitleri ve Restaurantlar: Viyana’da kaliteli mekânlarda yemek yenilebilecek noktadan bazıları, Bianca Is(s)t, The Strudelshow, Medl-Brau, Xocolat choclate factory, Maxing Stuberl, Casino Wien, Vienna Food Walk şeklinde sıralanabilir.

 

Viyana’da Özel Yaşam ve Gece Hayatı: Viyana’nın gece hayatını renklendiren belli başlı mekânlardan bazıları ise Jazzland, Travel Shack Vienna, Weinorgel Barbetriebs GmbH, Kolar, Cafe Alt Wien, Bockshorn Irish Pub, Praterdome, Onyx Bar, Roo Bar, Eberts Cocktail Bar sayılabilir.

 

İstanbul Viyana uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica