Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Venedik Uçak Bileti

Venedik uçak bileti fiyatları ve Venedik uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Venedik’te Nereye Gitmeli Ne Yapmalı:Venedik kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulmuş bir kıyı şerididir. Venedik doğal güzelliği, mimarisi ve sanat eserleri ile ünlü bir kenttir. Bu şehir denizkulağı da dâhil olmak üzere dünya mirasları listesinde yer almaktadır.

 

Venedik Müzeleri:

* Palazzo Ducale: Venedik Gotik tarzında inşa edilen saray çıkan yangınlar sonucunda 1923 senesinde müzeye dönüştürülmüştür.

* Ca’ Pesaro: Venedik’te görülmesi gereken en önemli yerlerden birisidir. Barok tarzında inşa edilmiş birçok ünlünün çalışmalarına ev sahipliği yapmıştır. 1682 tarihinde yapılan bina Asya müzesini de üst katında barındırır. Müzede samuray silahları, zırhlar ve çeşitli sanat eserleri sergilenmektedir.

* Museo Correr: 18. yy. objeleri ve 13.-16. yy.lara ait resim ve heykeller sergilenmektedir. Venedik tarihini bünyesinde barındırna müze 16.yy. şehir haritalarında da görülebilir.

* Denizcilik müzesi: Bu müzede 2. Dünya savaşına ait bazı eşyalar ve İtalya’da yapılan bazı nesneler sergilenmektedir. Venedik’teki en eğlenceli müze desek abartmış olmayız.

* Marciano Müzesi: Müzede dini eşyalar sergilenmektedir.

* Doğa Tarihi Müzesi: Bu müzede fosil koleksiyonlarının yanı sıra dinozor iskeletleri de sergilenmektedir.

 

Venedik’te Neler Yapılır: Venedik sular üzerine kurulmuş ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Venedik deyince yapılması akla gelen ilk şey gondol turudur. Gondol turunda genelde bir kadeh şarap ikramı bulunmaktadır. Venedik’i keşfe gondol ile başlarsanız muhakkak büyük kanaldan da geçersiniz. Büyük kanaldan geçerseniz şehrin muazzam tarihi yapısını ilk adımda aslında görmüş olacaksınız ve şehir size daha cazip hale gelecek.

 

Venedik’te Alışveriş Keyfi:Rialto Köprüsü’nün arka sokaklarında bulunan küçük pazarlarda Venedikle alakalı güzel hediyeler bulabilirsiniz. Venedik’te alınabilecek en farklı ve başlıca şey çeşit çeşit surat ifadeli maskelerdir. Bu maskeler karnavallarda kullanılan otantik maskelerdir. Venedik’te Murano’dan cam heykelcikler satın alabilirsiniz. Zaten ada cam işçilikleri ile ünlüdür ve cam işçiliği ile dünyada ün yapmıştır. Mercerie ve Frezzeria’da şehrin en önemli alışveriş mekânlarıdır.

 

Venedik’te Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:İtalyan mutfağının en güzel yemeklerini Venedik’te yemek imkânına sahipsiniz ancak İtalya’da olduğu gibi Venedik’te de et yemeklerini yemek oldukça zor. Venedik’te yemek yiyebileceğiniz en ünlü mekânlar ise;

– Antiche Carampane

– Taverne Del Campiello

– Trattoria Corte Sconta

– Osteria alla Vedova

-Al Nono Risotto

– Hostaria Da Franz

– Osteria Mocenigo

 

Venedik’te Özel Yaşam/Gece Hayatı:Sular üzerindeki şehir gecenin ışıklarıyla beraber daha da güzel bir görüntü alıyor. Sadece yürüyerek bile bu şehirde çok güzel bir gece geçirmeniz mümkün. Kentin gece hayatı oldukça hareketlidir. Palazzo Delle Prigioni canlı caz konseri dinlemek mümkün. Harry’s barı ise şehrin en çok tercih edilen barıdır. Şehirde tercih edebileceğiniz bir kaç alternatifte şu şekilde;

– Tarnowska’s Bar

– Bar Terazza Danieli

-Cantinone Gia Schiavi

İstanbul Venedik uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica