Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Van İzmir Uçak Bileti

Van İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Van İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Van’dan İzmir’e Gidenlerin Gezebileceği Bazı Tarih Hazineleri-İzmir

HİSAR CAMİSİ:Fevzipaşa Caddesinde, 899 no. lu sokağın sonundadır. Bir Latin kilisesinin camiye çevrilmesiyle meydana getirilmiştir. Timur tarafından 1402 yılında yıktırılan hisarın aşağı kapısı önünde bulunduğundan bu adı almıştır. 1579 yılında yapılmakla beraber Özdemiroğlu Molla Yakup tarafından hicri 1006 (miladi 1598) yılında son şeklıni ancak alabilmiştir. Bahçe kapısındaki yazıta göre hicri 1298 (miladi 1881) tarihinde onarıldığı görülmektedir.

İzmir camilerinin en büyüğü ve en gösterişli olanıdır. Duvarları taştan yapılmıştır. Son cemaat yeri sekiz mermer sütun üzerine kubbeli olup camekânla kapalıdır. Camiyi tek bir kubbe örtmektedir. Minaresi tek şerefelidir. İçerisinde üç mihrap yer almıştır. Ucakbiletial.org ile bu tarihi mekana adım atanlardan bir tanesi de siz olun.
İKİ ÇEŞMELİK CAMİSİ:Eşrefpaşa Caddesinde 773 no. lu sokağın başındadır. Kapısındaki yapım yazıtı hicri 1311 (miladi 1893) tarihlidir. Duvarları taştan yapılmıştır. Altında dükkânlar bulunmaktadır. Camiye bir merdivenle çıkılır. Tek şerefeli bir minaresi vardır. Camiyi tek bir kubbe örtmektedir.

KEMERALTI CAMİSİ:Anafartalar Caddesinde, 853 no. lu sokağın başındadır. 1671 yılında Yusuf Çama- zade Ahmet Ağa tarafından yaptırılmıştır.
Duvarları taştan yapılmıştır. Üç kubbe ile örtülü olan son cemaat yeri bir camekânla kapalıdır. Minaresi tek şerefelı- dir. Camiyi tek bir kubbe örtmektedir.

Van İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica