Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Van İstanbul uçak bileti

Van İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Van İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İstanbul’un turist çeken ilçeleri

BEYKOZ:Yüzölçümü 430 km2 olan ilçe, Osmanlılar i döneminde İzmit valilerinin yazlık dinlenme ye- ‘ ri olarak kullanılırdı. Bilinen tarihi İÖ. 700 yıllarına kadar uzanan ilçede Traklar, Bebrikl.er adlı bir devlet kurmuşlardır.
İÖ. 73 yılında Pontus Krallığı, İÖ. 63 yılında da Roma İmparatorluğu’nun egemenliğine giren ilçede daha sonra Bizanslılar egemenlik kurmuşlardır. İlçeye Beykoz adını Yunanlılar vermiştir.
Topraklarının büyük bölümü ormanlık olan ilçenin, Boğaziçi kıyısı ve Polonezköy bahar ve yaz aylarında sayfiye ve dinlence yeri olarak kente hizmet vermektedir.

Adalar: İstanbul’un Bostancı, Kartal kıyıları açığında yeralan ve Burgaz Adası, Kınalıada, Yas- sıada, Sivriada, Pide Adası, Tavşan Adası, Heybeliada, Büyükada, Sedef Adası, Kaşık Adası’ndan oluşan adaların toplam alanı 10 km2’dir.
Bu adalardan Büyükada, Burgaz, Heybeli ve Sedef adalarında yerleşik bir nüfus vardır. Adalarda sürekli yaşayanların nüfusu 1980’de 18.232 iken 1985’de 14.534’e düşmüştür.

ŞİŞLİ:1954 yılına kadar Beyoğlu’na bağlı iken bu tarihte bağımsız bir ilçe haline getirilen Şişli’- nin yüzölçümü 4 km2’dir. Eskiden varlıklı ailelerin oturduğu Şişli ilçesi, zaman içinde bir ticaret merkezi olarak gelişmiştir.
ZEYTİNBURNU:İstanbul’un gecekondu yoğun bölgelerinden olan Zeytinburnu 1957 yılında ilçe olmuştur. Yüzölçümü 12 km2’dir.
BAKIRKÖY:İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Bakırköy’ün yüzölçümü 275 km2’dir.
Büyük Konstantin tarafından bir sayfiye ve eğlence yeri olarak kurulan ilçe bugün ilin en önemli sanayi bölgelerinden biri. Eski adı Septimum olan ilçe sırasıyla Avarların, Arapların ve Bulgarların akınlarına uğramış ve yağma edilmiştir. Bizanslıların son dönemlerinde Septimum ismi değiştirilmiş, Uzunköy anlamına gelen Marko Hori olmuştur. 1925 yılında yabancı isimlerin değiştirilmesiyle ilçenin adı Bakırköy olarak değiştirilmiştir.

BEYOĞLU:Bizans İmparatorluğu zamanında bütünüyle bağ ve bahçelerle kaplı olan ilçeye Bizanslılar, “Karşıyaka” anlamına gelen Peran adını vermişlerdir. Yüzölçümü 202 m2 olan Beyoğlu, İstanbul’un eğlence, kültür ve ticaret merkezidir.

Van İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica