Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Valencia Uçak Bileti

Valencia uçak bileti fiyatları ve Valencia uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Harmanlanmış Şehir:İspanya’nın en büyük limanı, en önemli endüstri merkezlerinden biri ve üçüncü büyük şehri olan Valencia, Comunidad Valenciana özerk bölgesinin başkentidir. Çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış olan bu şehri, Romalılar keşfetmiştir. Tarih içinde bu şehirde, Romalılar, Vizigotlar, Aragonlar ve Morslar yaşamışlardır.

 

Valencia Müzeleri:Instituto Valenciano de Arte Moderno (IVAM); Julio Gonzales’in heykellerinin ve günümüz sanatkârların eserlerinin sergilendiği müzedir.

Museo de Bellas Artes; Çağdaş güzel sanat eserlerini ve arkeolojik eserleri bu müzede bulabilirsiniz.  Lladro Porselen Müzesi; Lladro kardeşlerin ilk porselen örneklerinin olduğu müzedir. Museo Nacional de Cerámica (Milli Seramik Müzesi), Prens Felipe Bilim Müzesi diğer görülmesi gereken müzelerindendir.

 

Valencia’da Alışveriş Keyfi:Şehirde birçok alışveriş merkezi olduğu gibi, sokak pazarları ve bitpazarları da vardır. Plaza el Patriarca, Valencia’ya özgü yerel alışverişler için en uygun alışveriş merkezidir. Halk pazarları ve bitpazarlarında birçok ürünün ikinci elini uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

 

Valencia’da Yemek Çeşitleri ve Restaurantlar:Valencia’da pirinç çok önemlidir. En önemli yemeği Local Paella, et, balık veya deniz ürünleriyle çeşitli versiyonları olan bir pirinç yemeğidir. Diğer yerel yemeği ise; Fiedua, kısa şehriye ve balıkla yapılan bir yemektir. Paella ile benzerlik gösterir.

Restaurantlar; Yerel tatları denemek için gidilebilecek en iyi yerler, Paella için, Malvarrosa sahil bölgesi, Fiedua için Gandia ve Denia’ya gidilmektedir. El Trellat, Las Gran Taberna, Restaurant Commo Fusion, El Pederniz, Figon De Alfaro nezih ve güzel bazı restaurantlarıdır.

 

Valencia’da Özel Yaşam/Gece Hayatı:Oldukça hareketli gece hayatı olan Valencia’da seçilebilecek oldukça fazla mekân vardır. Sabahın ilk ışıklarına kadar birçok mekân eğlencenin sınırlarını zorlarken sizde bu mekânları dolaşarak gece hayatının keyfini çıkarabilirsiniz. Malvarrosa sahili bölgesindeki gece kulüpleri ve barlar en çok tercih edilen mekânlardır. L’Umbracle, Valencia’nın en popüler ve iyi gece kulübüdür.

Plaza Del Cedro, Calcata, 47 Social Club ünlü olan bazı gece kulüpleridir. Valencia’da Neler Yapılır; Festivalleri ile de ünlü olan bu şehirde bazı festivaller;

– La Tomatina Festivali (29 Ağustos); Valencia’nın en eğlenceli festivallerinin başında gelmektedir. Festivalde herkes birbirine domates atar.

– Fallas De San José (15 – 19 Mart); İlkbaharın gelişinin kutlandığı festivaldir.

İstanbul Valencia uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica