Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Üsküp uçak bileti

Üsküp uçak bileti fiyatları ve Üsküp uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Makedonya’nın En Renkli Şehri Üsküp:Makedonya’nın en gelişmiş kenti olan Üsküp ayı zamanda ülkenin başkentidir. Ekonomik ve kültürel bakımdan ülkenin merkezi konumundadır. Şehrin tarihi oldukça eskilere dayanır. 1300’lü yıllarda günümüzdeki ismini alan Üsküp, 500 yıl kadar Osmanlı İmparatorluğu bünyesinde kalmıştır. Daha sonra Sırbistan’a geçmiş, en son da Makedonya’nın başkenti olmuştur.

Şehirde hâkim iklim astropikal iklimdir. Balkanlar’ın ortalarında yer alan Üsküp, yazları sıcak ve nemli, kışları da soğuk ve nemli geçer.

Üsküp Müzeleri:2014 yılında ziyaretçilerine açılan Üsküp Arkeoloji Müzesi, buradaki ziyaretçileri için keyifli zaman geçirme imkânı sunuyor. Müzenin genel teması Üsküp tarihine yönelik. En önemli eserlerden biri sayılan İskender Lahdi’nin bir kopyasını bu müzede görmeniz mümkün.

 

Üsküp’te Neler Yapılır?Üsküp, özellikle kültürel ve tarihi konulara meraklı olanlar için gezilmesi gereken birçok mekânla dolu. Arkeoloji Müzesi dışında, Kurşunlu ve Kapan Han’ı görebilir, Taş Köprü’yü görebilir, Üsküp Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bununla beraber, saat kulesi ve Hünkâr da Üsküp’e gelenlerin görebileceği yerlerden sadece birkaçını oluşturmaktadır.

 

Üsküp’te Alışveriş Keyfi:Üsküp’e gelenlerin alışveriş yapabileceği en ideal ve sevilen bölge Türk Çarşısı’dır. Makedonya’ya özgü sebze ve meyveler yanında Üsküp tarihiyle ilgili hediyelikler bulabilirsiniz. Büyük alışveriş merkezi tercih edenleri şehir merkezinde karşılayacak bir tane vardır.

 

Üsküp’te Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Üsküp’ teki yemekler tamamıyla Makedonya etkilerini barındırır. Üsküp Kebabı, Yugoslav Salatası, güveçte kuru fasulye, bu kentin en meşhur başlıca yemeklerindendir. Üsküp’te restoranların olduğu Çarşı olarak bilinen bölge birçok yemek çeşidinin olduğu kaliteli ve güzel mekânları barındırıyor. Çarşı’ ya gelmeden önceki bir bölgede tatlıcılarla dolu bir sokak görürsünüz. Üsküp’ün en meşhur tatlılarından biri fındıklı ve cevizli lokumlardır. Rögara pastanesi bu tatlılarla nam salmış bilinen bir pastanedir.

Farklı yöresel lezzetleri bulabileceğiniz Destan Restoran kentin bilinen en kaliteli restoranlarından. Etleriyle meşhur restoranda köftelerin lezzetine bayılacaksınız. Özellikle turistlerin tercih ettiği diğer bir mekânsa adından da açıkça belli olduğu üzere Turist Restoran. Küçük bir yer ama oldukça lezzetli yemekler sunuyor.

 

Üsküp’te Özel Yaşam/ Gece Hayatı:Üsküp’ te gece hayatı çok fazla hareketli olmamakla beraber kentin bilinen başlıca kulüpleri Havana ve Kino Karposh’ tur. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen ziyaretçiler için tercih edilen kaliteli mekânlar arasındadır.

 

İstanbul Üsküp uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica