Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ufa Uçak Bileti

Ufa uçak bileti fiyatları ve Ufa uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Tarihi Bir Yolculuk Yapabileceğiniz Şehir – Ufa:Rusya’ya bağlı Başkurt Cumhuriyetinin başkenti olan Ufa iki büyük nehrin arasında şirin ve tatlı bir şehir olmakla kalmayıp İdil – Ural Bölgesinin de en büyük kentidir. Ufa ismi güzel dilimiz Türkçede kullandığımız ufak kelimesinden gelmektedir. Para birimi Ruble olan bu şehre gidebilmek için Rusya’dan vize almak gerekiyor.

Ufa gelirinin çoğunluğunu madencilik, elektrik üretimi, işlenebilir yiyecek ürünleri, sentetik plastik üretimi ve petrolden sağlamaktadır. Bunu yanı sıra kimyasal üretiminde de söz sahibi olan bölge petrokimya sektöründe adından sıkça söz ettiriyor. Bölgenin gelişmesinde en büyük etkenlerden biri de 2. dünya Savaşından sonra bölgenin endüstriyel anlamda yatırım bölgesi olarak seçilmesinden kaynaklanmaktadır.

 

Ufa’da Nereler Gezilir?Ufa Komarow Camii, Tarihi Ufa Arkeoloji Müzesi, Sovetskaya’da bulunan ve 120 binden fazla eserin sergilendiği Ufa Ulusal Müzesi, Endemik bitki türlerine rahatça inceleme fırsatı bulacağınız Ufa Botanik Bahçesi, Salavat Yulayev Anıtı gibi birçok seçeneğe sahipsiniz.

 

Ufa’da Ne Yenilir?Özellikle yemek noktasında hassas olanların çok rahat edeceği bir yer olan Ufa’da geleneksel Türk mutfağının etkisi oldukça görülmektedir. Çay olmazsa olmazlarıdır ve aynen bizim ülkemizde de olduğu gibi hamurdan elde edilen ürünlere her yerde rastlamak mümkündür. Özellikle çeşitli kaymaklarıyla ünlü olan şehirde et ile yapılan bin bir çeşit yemeğe rastlamak mümkün. Hayvancılıkla beraber süt ve unlu mamuller de yörede hâkimiyet göstermektedir. Kendine has baharatlarıyla birbirinden güzel yemeklerin yapıldığı bölgede aç kalmanız mümkün değil.

 

Ufa’da Alış – Veriş:Rus coğrafyasında Moskova’dan sonra yaşam kalite standartlarına göre ikinci bölge kabul edilen Ufa’da insanların gelir düzeyi de çok yüksek. Ufa’ya yolunuz düşerse burada yer alan şehrin en büyük alış veriş merkezinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz atmler ve dilediğiniz ürünleri bulabileceğiniz büyük süper marketlere de rastlıyorsunuz.

 

Ufa’da Nerede Kalınır?Bu güzel şehirde kalabileceğiniz birbirinden güzel birçok mekân bulunmaktadır. Bunların başında güzellik ve bakım seçeneklerinin de sunulduğu Azimut Hotel, birçok alış veriş seçeneği sunan ve içerisinde spor yapabileceğiniz tesislerin de bulunduğu The President Hotel ve şehrin merkezinde yer almasından dolayı birçok iş toplantıları ve sempozyumlara da ev sahipliği yapan Bashkortostan Otel bunlardan bazılarıdır.

 

İstanbul Ufa uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica