Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Toulouse Uçak Bileti

Toulouse uçak bileti fiyatları ve Toulouse uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Capitole de Toulouse:Fransa’nın güneybatısında bulunan bir şehirdir. Garonne Nehri Akdenize 150, Atlantik Okyanusuna 300 ve Paris’in 590 kilometre uzağında yer alır. 141 m rakımı ile Lyon, Paris, Lille, Bordeaux ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük 6. kentidir. 1,5 milyonu aşkın nüfusuyla Fransa’nın bu açıdan Paris, Lyon ve Marsilya’nın ardından en büyük 4. şehridir.

Avrupa Havacılık Endüstrisi’nin merkezi olmakla beraber, Avrupa’nın en büyük kanser araştırma merkezinin bulunduğu ve Avrupa’nın en büyük uzay merkezi olan (CST) nin bulunduğu şehirdir. Toulouse Fransa’nın en büyük şehirlerinden biridir. Lyon ve Paris’in ardından Fransa’nın en büyük 3. üniversite kampüsünün bulunduğu şehirdir. Toulouse Tel Aviv, İsrail, Atlanta, ABD, Kiev, Ukrayna, Bolonya, İtalya, Elche, İspanya, Chongqing, Çin ile farklı yıllarda kardeş ülke anlaşması imzalamıştır.

Toulouse Müzeleri:Toulouse şehrinde giden kişilerin sıkça ziyaret ettikleri müzeler vardı. Toulouse şehrinde 19 adet değişik müze bulunmaktadır. Bunlar;

1- Fondation Bemberg

2- Hotel d’Assezat

3- Musee des Augustins

4- Museum of Toulouse / Museum of Natural History / Botanical Gardens

5- Musee Saint-Raymond – Musee des Antiques de Toulouse

6- Musee Georges Labit

7- Cite de l’Espace

8- Chateau d’Eau

9- Musée Départemental de la Résistance et de la Déportation

10- Musee du Vieux-Toulouse

11- les Abattoirs

12- The Paul Dupuy Museum

13- Toulouse Observatory

14- Le Musee LABIT

15- Passage à l’art

16- Stefaline

17- Centre de l’Affiche

18- Monument de la Gloire de la Resistance siege de la Gestapo

19- Galerie Graal’dır.

 

Toulouse’da Neler Yapılır?Toulouse insanların sıkça ziyaret ettikleri bir şehirdir. Bu şehirde şehrin simgesi olan Capitole de Toulouse ziyaret edilebilir. la Basilique Saint-Sernin, Jakobenler Manastır Kompleksi ziyaret edilebilir. Yemek yemek için farklı mekânlar tercih edilip Toulouse’un manzarasına karşı güzel bir akşam yemeği yenilebilir. Toulouse’un sokaklarında gezilebilir. Pink City olarak bilinen Toulouse, renkli binaları ve süslü küçük balkonlarıyla tarihin izlerini taşımaktadır.

 

Toulouse’da Alışveriş Keyfi:Toulouse eski kent merkezinde birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Toulouse’a gitmişken insanlar Chai Vincent, Marche biologique du Capitole, Chocolatier Criollo Toulouse gibi birkaç mekân ziyaret edilerek alışveriş yapılabilir. Toulouse’a özgü her şeyin satıldığı bu mekânlar insanların ortak alışveriş noktalarındandır.

 

Toulouse’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Toulouse’da yine birçok yemek yenilebilecek restoran bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; L’Ouverture: Restaurant Musical, Le Grenier de Pépé, La Table de Franck gibi yerlerdir. Bu yerlere giderek Fransız mutfağının değişik lezzetlerini tadılabilir. Fransız mutfağında da diğer mutfaklar gibi doyurucu yemekler mevcuttur.

 

Toulouse’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:Toulouse gece hayatıyla renkli bir yerdir. İnsanların yorgunluklarını atabilecekleri mekânların çoğunlukta olduğu bu şehirde gidilebilecek bazı yerler vardır. Gidilebilecek bazı yerler ise Club Bikini, Bistrot l’almanach, The Melting Pot Pub gibi yerlerdir. Tabi sadece buralar yoktur. Toulouse insanların gittikleri zaman kesinlikle pişman olmayacakları bir yere benziyor.

 

İstanbul Toulouse uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica