Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Torino Uçak Bileti

Torino uçak bileti fiyatları ve Torino uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Alplerin Eteğinde Bir Şehir; Torino:Birbirinden güzel manzaraya sahip Alp Sıradağları’nın eteğine kurulmuş olan Torino, Piyemonte Bölgesi’nin başşehridir. İtalya’nın kuzey-batısında bulunan Torino’nun anlamı “Küçük Boğa” olduğundan dolayı şehrin flamasında boğa amblemi bulunur. “Alplerin Başkenti”, “İtalya’nın Detroit”i gibi unvanları da vardır.

Dağlık bölgeye yakın olmasından dolayı karasal iklim görülür fakat aynı zamanda nemli ve tropikal iklime de sahiptir. Bunun sebebi doğal olarak ki aynı zamanda bir Akdeniz ülkesine ait bir kent olmasıdır.

 

Torino’da Kalınacak Yerler:Şehir merkezine yakın oteller Tomato Backpackers Hotel, Extralbergo Diffuso Gaia ve To Move Apartment ‘dır. En uygun fiyatlı otelleri isteyenler ise Ostrello Torino ve Bamboo Eco Hostel’i tercih edebilirler.

 

Torino’da Yemek:18. yüzyılda Torino’da başlayan “Aperatif” geleneği çabucak ve büyük bir coğrafyaya yayılmıştır. Biraz pahalı olmasına rağmen çok kaliteli yemekler yiyebileceğiniz Torino’da, Akdeniz mutfağından esintiler de taşıyan İtalyan Mutfağı’nın çok güzel yemeklerin tadabilirsiniz. Damak zevkine düşkün olanların muhakkak uğraması gereken “Eataly”, geleneksel mutfak kültürlerini yaşatmak amacıyla kurulan Slow Food hareketinin en önemli temsilcilerinden biri. 160 değişik peyniri olan, kaliteli şaraplar üreten Torino aynı zamanda dünyanın en güzel çikolatalarını ürettiği konusunda da oldukça iddialı.

 

Torino’da Gezilecek Yerler:167 metre yüksekliğiyle şehrin en önemli yapısı olan Mole Antonelliana Sinagogu Yahudi dininin en önemli yapılarındandır. Aynı zamanda Avrupa’nın en iyi sinema müzelerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Palazzo Carignano, Palazzo Reale sarayları, St. John Baptist Katedrali, Rivoli ve Valentino Kaleleri tarihi mekânları sevenler için görülmesi gereken yapılardandır.

 

Torino’da Alışveriş:Sanat eserlerinden hediyelik eşyalara kadar birçok değişik çeşit bulabileceğiniz mekânlar Torino’da bolca mevcuttur. Moda konusunda dünyanın en önde gelen ülkelerinden olan ünlü İtalyan markalarını da şehirde bulabilirsiniz. Via Garibaldi ve şehrin dışında bulunan Le Gru Alışveriş merkezi alışveriş yapmak isteyenler için en ideal mekândır.

Avrupa’nın en büyük açık pazarlarından birisi olan Porta Palazzo da yine Torino’da yer alır ve muhakkak gezilmesi önerilen bir pazardır. Şansınız varsa eğer, mayıs ayında kurulan Torino Uluslar arası Kitap Fuarı ve kasım ayındaki modern sanatlar festivaline de denk gelebilirsiniz.

 

İstanbul Torino uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica