Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Tiran Uçak Bileti

Tiran uçak bileti fiyatları ve Tiran uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Tiran Müzeleri:

Arkeoloji Müzesi: Bu müzede ülke genelinde yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserler sergilenmektedir. Şehrin ünlü meydanı olan İskender Meydanında bulunan müzede Arnavutlar, kendi tarihlerini fotoğraf ve resimlerle sergileme imkânı buluyor.

Ulusal Tarih Müzesi: Arnavutlar kendi tarihlerine dair her şeyi bu müzede sergilemektedir. Bu müzede sergilenen arkeolojik eserler dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Arkeolojik eserlere ilgi duyuyorsanız rehber eşliğinde ziyaret edilmesi tavsiye edilir.

 

Tiran’da Neler Yapılır?Tiran’da düzenlenen yürüyüş turlarına katılmak zevkli saatler geçirmenizi sağlar. Tiran’ı kuşbakışı izlemek isteyenler Mount Dajti dağına çıkabilirler. Bu dağa çıkarken teleferik kullanmak yerine karayolunu tercih ederseniz, yolda Bektaşi türbelerini ve dergâhlarını ziyaret etme şansını yakalarsınız. Yeşil ve mavinin dansını izlemek isteyenler Grand Park’ı ziyaret edebilir.

Bir Osmanlı taş köprüsü olan Tanner’s Bridge tarih severler için gezilmesi gereken yerlerdendir. Burayı gezerken dikkatli olunması gerekir. Çünkü köprünün üstü kaygandır. Ayrıca konserlere katılmak ve spa merkezlerine gitmek Tiran’da yapılacak şeyler listesinin üst kısımlarında yer alır. Tiran’ın ziyaretçilerine sağladığı en büyük avantajı ise şehir merkezinin yaya olarak gezilebilmesidir.

 

Tiran’da Alışveriş Keyfi:Tiran son yıllarda inşa edilen büyük ve lüks alışveriş merkezleri ile ziyaretçilerine alışveriş konusunda birçok tercih imkânı sunmaktadır. Şehirde tekstil ve ayakkabı üzerine kurulan mağaza sayısı fazladır. Ayrıca hediyelik eşya ve yerel ürünler satan mağazalarda bulunmaktadır. Tiran’dan dostlarınıza özel hediyeler almak istiyorsanız, seramikten yapılmış ürünlere, İskender Heykellerine ve lüle taşından yapılan biblolara bakabilirsiniz.

 

Tiran’da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Elbasan tava, Arnavut ciğeri, meşhur Arnavut böreği, pita, fırında pırasa, tarator, krem karamele Arnavutların meşhur yemekleridir. Tiran’da Türk lokantaları ve fastfood restoranları bulma şansınız çok fazladır. Hotel Restaurant Bujitina Gjelit, Arnavut mutfağı ile ilgili lezzetler bakımından şehrin ünlü mekânlarındandır. Uluslararası lezzetler arıyorsanız Villa Goldi Restoran tavsiye edilen yerlerdendir.

 

Tiran’da Özel Yaşam Ve Gece Hayatı:Tiran şehri, bar, gece kulübü, kafe bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Parlamento binasının çevresinde bulunan Living Room ve Folie gözde mekânlar arasında yer alır. Ben kafa dinlemek istiyorum diyenler ise Sky Club Panoramic Bar ve Restaurant’ı tercih ederek, Tiran manzarası eşliğinde kafalarını bir güzel dinleyebilirler.

 

İstanbul Tiran uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica