Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Taipei Uçak Bileti

Taipei uçak bileti fiyatları ve Taipei uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Her Anı Dolu Dolu:Tayvan’ın başkentidir. Tayvan’ın kuzeyi anlamına gelen Taipei, Uzakdoğu kültürü meraklıları için önemli bir şehirdir.

 

Taipei Müzeleri:Saray Müzesi, Tayvan ve Çin hakkında pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan bu müzede, Çin tarihinin en önemli eserleri ve antikaları bulunmaktadır.

Ulusal Tarih Müzesi, Tayvan’ın tarihini merak edenler için etkileyici ve aydınlatıcı birçok eser bu müzede sergilenmektedir.

Ayrıca, Minyatür Müzesi, Kâğıt Müzesi, İçme Suyu Müzesi ve Kaynak Suları Müzesi ziyaretçilerine Taipei hakkında bilgiler sunuyor.

 

Taipei’de Alışveriş Keyfi: Eğlenceli alışveriş ve çok fazla seçenekleri olan Taipei’de alışveriş merkezleri haricinde çok güzel pazarlar kurulmaktadır. Giyim ve el işlerinin yanında elektronik malzemeler bu şehirde çok ucuzdur.

Taipei 101 Mall, Eslite Mall, Breeze center bazı alışveriş merkezleridir. En ünlü pazarı ise, Shilin Gece Pazarıdır.

 

Taipei’de Yemek Çeşitleri ve Restaurantlar:

Dünya mutfağının bir arada olduğu nadir şehirlerden biridir Taipei. Asya mutfağından, Fransız mutfağına Meksika mutfağından Ortadoğu mutfağına kadar geniş bir yelpaze içinde buluyorsunuz kendinizi. Fakat Taipei’de en çok tüketilen Çin mutfağıdır. Bu da demek oluyor ki yemeklerde ana malzeme, pirinç. Tayvan mutfağı için gidilebilecek bazı restaurantlar ise;

– Ching-Yeh

– Taiwan Pa

– Soy Milk King of the World

 

Taipei’de Özel Yaşam / Gece Hayatı: Geceleri uyumayan bu şehirde sabahın ilk ışıklarına kadar neon ışıklar altında bir bardan diğerine geçerek değişik yüzlerce insanla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bira kültürünün yaygın olduğu Taipei’de değişik biraları deneyebileceğiniz birçok mekân bulunmaktadır. Ayrıca Shilin Gece Pazarı’nda meyve suları ve ev yapımı yiyeceklerden tadabilirsiniz. Ziga Zaga, Taiwan Beer Bar, Cargenies, Luxy ve Salt Peanuts gidilebilecek bazı mekânlardır.

 

Taipei’de Neler Yapılır: Ziyaretçilerine pek çok seçenek sunarak, dolu dolu bir tatil vaat eden Taipei’de yapılması gerekenlerin başında, Taipei 101 gökdelenine çıkıp manzaranın keyfini çıkarmak geliyor. 101 katlı ve 508 metre olan bu gökdelen bambunun yükselişinden esinlenilerek bambuya benzetilerek yapılmış muhteşem bir yapıdır. Taichi sporunu yakından tanıyabilir, sporcularını izleyebilirsiniz.

Ayrıca bu şehirdeki tapınaklar ve anıtlar ziyaretçilerini hayal kırıklığına uğratmamaktadır. Taipei’deki festivallerse;

– Taipei Fener Festivali

– Ay Festivali

– Dragon Boat Festivali

 

İstanbul Taipei uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica