Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

St. Petersburg Uçak Bileti

St. Petersburg uçak bileti fiyatları ve St. Petersburg uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Rusya’nın Kalbi St. Petersburg’da Atıyor

St. Petersburg Rusya’nın kuzeyinde yer alan Rusya’nın 2. Avrupa’nın ise 4. büyük şehri arasında yer almaktadır. Ünlü mimarisi, gece hayatı su kanalları ve müzeleriyle birçok turistin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Yılın bazı dönemlerinde şehrin kuzeyde olmasından kaynaklı havanın kararmamasına şahit olabilirsiniz. Bu durum beyaz geceler olarak anılmaktadır. Mutlaka denemeniz gereken deneyimler arasında yer alır.

 

St. Peterburg’un Müzeleri:Şehir adeta kendi mimarisiyle başlı başına tarihi bir müze gibi görünse de içinde 50 ye yakın müze bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü dünyaca bilinen ve içerisinde yaklaşık üç bin eser bulunan Ermitaj Müzesi’dir. Bunların dışında ise Voskresnia Khristova Kilisesi, Rus Müzesi, Peterhoff Sarayı ve Bahçesi, St. Isaac’s Cathedral State Museum- Memorial, State Russian Museum, Grand Maket Russia Interactive Museum, Kazan Bizim Leydii Katedrali, Dostoyevski Evi ve Yusupov Sarayı gibi başlıca müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

 

St. Petersburg’da Neler Yapılır? St. Petersburg’da birçok mimari yapı bulunmaktadır. Tüneller, yollar, su kanalları olan adeta büyüleyici bir şehirde birçok çeşitli aktivite yapma imkânı bulabilir gece ve gündüzü unutulmaz kılabilirsiniz.

 

St. Peterburg’da Alışveriş Keyfi:Şehir birçok ünlü moda markası ve giyim mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunların dışında giyim mağazası, ayakkabı mağazası, kürk dükkânları ve birçok hediyelik eşya dükkânlarını bulabilirsiniz. Shopping World ve Bolshoy Gostiny Dvor şehrin en önemli alışveriş merkezlerindendir. Hediyelik olarak Rus şalları, matruşkalar, ahşap hediyelik eşyalar, Rus şapkaları gibi alternatifleri bulabilirsiniz.

 

St. Petersburg’da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Rus ve Kafkas mutfağına ait damak tadınıza uygun her türlü lezzeti tadabileceğiniz hem şehrin içinde hem de aynı sakinlikte birçok restoranı bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü Borsch Çorbası, Rus Salatası, Smetana adı verilen sos ve soğuk başlangıç olarak Zakuski en tercih edilen yiyecekler arasındadır. Bunların dışında mantar turşusu da denemeniz gereken farklı bir tat. Milli içkileri olan Vodka’yı hemen hemen her restoranda içebilirsiniz.

 

St. Petersburg’da Gece Hayatı:İstediğiniz müzik tarzını bir arada bulabileceğiniz bar, cafe ve restoranlarda eğlenceye doyacaksınız. Rus votkası ile yapılan özel kokteylleri deneyebilirsiniz. Sabahlara kadar istediğiniz eğlenceyi yaşayacaksınız.

 

İstanbul St. Petersburg uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica