Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Sivas İstanbul uçak bileti

Sivas İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Sivas İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

SÖYLENCELER: İstanbul söylence yönünden çok zengindir; kentin hemen her semti tarihsel yapıtların çoğu. doğa güzellikleri pek çok söylenceye konu olmjştun İstanbul’un kuruluşuna ilişkin söylencelerden birine göre, Megaralı Byzas, kendi halki için yeni bir yurt aramaktadır. Delfi kahinine başvurun Kahinden “Bu kenti körler ülkesinin karşısına kur” yanıtını alır. Göç başlar, günün birinde Sarayburnu’na gelirler. Buradan çevreyi seyreden Kral Byzas, gördüğü manzara karşısında adeta büyülenir. Bu arada karşıda Kadıköy’de kurulmuş olan şehri görür ve “Bu kadar güzel bir yer varken, şehri karşıki çorak yere kurmuşlar, bu adamlar kör olmalı’’ diye düşünür. Birden aklına kahinin sözleri geiir, aradığı yeri bulmuştur. Burada kısa bir süre sonra kurulan şehre Bizans adı verilir.
Kentin kuruluşuna ilişkin diğer söylencelerden başka fethine ilişkin söylenceler, Ayasofya’ya ilişkin söylenceler, Yuşa Peygamber söylencesi, Rahime Sultan ve Merkez Efendi söylencesi, Şeyh Yahya söylencesi, Yenika- pı söylencesi, Beşiktaş ve Unkapanı’na ilişkin söylenceler en önemlileridir.

Sivas İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica