Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Singapur Uçak Bileti

Singapur uçak bileti fiyatları ve Singapur uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Etkisinden Kurtulamayacağınız Özellikleriyle Singapur:Ekvatora yakın bir ada devleti olan Singapur Cumhuriyeti, dünyadaki ender rastlanan şehir devletlerden birisidir. Bu özelliğiyle oldukça dikkat çeken Singapur Malezya ve Riau Adalarıyla da çevrilidir.

Singapur, tarihi çok eskiye dayana şehir devlettir. Günümüzdeki modern haliyle Singapur, 1819 yılında liman kenti olan şehre İngiliz limanı kurulmasıyla meydana gelmiştir. Singapur’da günümüz anlamında anayasanın kabulü, Haziran 1959 yılında gerçekleşmiştir. Devletin resmi dili İngilizce, başkenti tek şehir olduğu için Singapur, yönetim şekli ise cumhuriyettir. Alfabe çeşidinin fazla olduğu görülür: İngiliz alfabesi yanında, Malay, Simplified, Tamil Script alfabeleri geçerlidir. Ülkenin para birimi Singapur Doları’dır.

 

Toplamda 622 km yüz ölçümüne sahip şehir devlet, ekvatora yakınlığından dolayı tropikal iklimin etkisi altında kalmıştır. Sıcaklık ve nem oldukça yüksek olup, yağışlar çok fazladır. Önceden tropikal ormanlarla kaplı adanın %85 oranında ağaç kaybı olmuştur. Bu durum hayvanları olumsuz yönde etkilemektedir.

 

 Singapur Müzeleri: Buddha Tooth Rölik Tapınağ Ve Müzesi şehrin en bilinen ve gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Farklı mimari yapısıyla, birinci sınıf müze özelliğini taşıyor. Mükemmellik sertifikası ödülüne sahip.

Singapur’a gittiğinizde görebileceğiniz diğer müze Changi Şapeli ve Müzesi. Şehrin en sevilen müzelerinden biri.2014 ‘te travellers Choise ödülüne layık görülmüş bir müze.

Asya Medeniyetler Müzesi dikkat çeken diğer popüler müzelerden biri. Ödüllü müze farklı mimarisiyle dikkat çeken unsurlar taşıyor. Peranakan, Singapur şehir galerisi, Singapur Ulusal Müzesi, Memories at Old Faktory, The Intan şehirde görülmesi gereken diğer önemli müzelerden birkaçı. Şehir müze yönünden oldukça fazla seçenek sunmakta.

 

 Singapur’da Neler Yapılır:Müzeleri ziyaret etmek olmazsa olmazınız olmalıdır. Çok fazla seçenek ve kaliteli müzelerle Singapur ziyaretçilerine dolu dolu vakit geçirme imkânı sunan bir şehir. Şehir her bölüm de ayrı bir şehir olacak şekilde ayrı ayrı kısımlara bölünmüştür. Her bölümde farklı özellikler görülür. Bu bölümleri ziyaret edebilirsiniz; ancak öncelikle şehrin çok pahalı ve yasaklarla dolu olduğunu bilmenizde ve ona göre davranmanızda fayda olacaktır. Ayrıca teleferik gezisi yapabilir, akvaryuma gidebilirsiniz.

 

 Singapur’da Alışveriş Keyfi:Orchard Street Singapur’da alışveriş merkezlerinin olduğu bir cadde. Buradaki çok sayıda mağaza seçeneğiyle alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş merkezleri oldukça kalabalık ve pahalıdır. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda olacaktır.

 

Singapur’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Singapur’da baskın bir şekilde Çin ve Hindistan etkileri görmeniz mümkün. Şehrin bir bölümü neredeyse tamamen Çin yemek kültürü hâkimiyetinde. China Town, Çin restoranları ve yiyecekleri arayanlar için uygun bir mekân. Clarke Quay birçok restoran bulabileceğiniz diğer bir mekân. Oldukça fazla yemek ve içecek çeşitlerini burada bulabilirsiniz.

 

 Singapur’da Özel Yaşam/Gece Hayatı: Boat Quay ve Clarke Quay bölgeleri gece hayatının en yoğun olduğu bölgeler. Bölgede çeşitli disko ve barlar bulunuyor. Singapur’da gece hayatı oldukça renkli ve eğlenceli geçiyor.

 

İstanbul Singapur uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica