Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Saraybosna Uçak Bileti

Saraybosna uçak bileti fiyatları ve Saraybosna uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Kardeş Şehir:Saraybosna, başkent olmakla beraber Bosna Hersek’in en büyük ve kalabalık şehri olmak özelliklerini de taşımaktadır. Osmanlı Devleti’nin kuşatmasıyla beraber şehrin ortaya çıktığı ve sonrasında geliştiği kabul edilmektedir. Birçok farklı dine mensup kişilerin bulunmasıyla birlikte, bir nevi Kudüs olarak kabul edilmektedir. Ülkemizden, Konya ile kardeş şehir anlaşması ve 8 şehirle de kardeşlik anlaşması vardır.

 

 Saraybosna Müzeleri:  Saraybosna’da 4 adet müze bulunmaktadır. Avusturya-Macaristan İmparatorluğu sırasında kurulan Zemaljski Muzej ‘de (Bosna Ulusal Müzesi ) tarihin kokusunu içinize çekme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bir diğer müze ise Bosna savaşı sırasında Bosnalıların hayatta kalmasının en büyük yardımcısı olan Tünel Müzesi’dir. İşte bu sebep Umut-Hayat Tüneli olarak adlandırılmaktadır.

 

Saraybosna’da Neler Yapılır? Öncelikle Başçarşı’yı kesinlikle görmelisiniz. Tarihi ve kültür merkezi olarak kabul edilmekle beraber, tahmin edebileceğiniz gibi Saraybosna’nın merkezinde bulunmaktadır. Saraybosna’da ayakta kalan tek han olan Morica Han’ı görebilirsiniz. 17.yüzyılda yaşayan Müslümanların hayatının tasvirinin yapıldığı Svrzo Evi, görebileceğiniz en orijinal yapılardan bir diğeridir.

 

Saraybosna’da Alışveriş Keyfi:Alışveriş seçeneklerinizi en geniş seviyede tutabileceğiniz yer Başçarşı olacaktır. Genellikle yerel ürünleri bulabileceğiniz bir şehir olmaktadır. Sokak pazarları önemli bir ticaret olarak görülmekle birlikte ikinci el eşya, sanat eseri alım satım işleri sokak pazarlarında gerçekleştirilmektedir. Gıda alışverişi yapmak isterseniz şehir merkezinde bulunan Telali pazarına uğrayabilirsiniz. En büyük Pazar olarak ise Ciagne göze çarpmaktadır her türlü ihtiyacınızı buradan karşılayabilirsiniz.

 

 Saraybosna’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Eskiden kalma ortak kültürümüz sebebiyle olsa gerek, bizim mutfağımıza benzer tatlarında yoğunlukta olarak görüldüğü bir yemek kültürleri vardır. Et ve patates en çok kullanılan gıdalardır. Ramazan ayının en popüler yemeği ise el yapımı tarhana çorbasıdır. Yerel yemek olarak orijinal bir şey öğrenmek isterseniz cevapi’yi deneyebilirsiniz. Saraybosna köftesi olarak ta kabul görmektedir. Tatmadan gitmemeniz gereken yiyecek ise kesinlikle Boşnak böreğidir. Kahvaltı için en çok tercih edilen yiyecektir.

 

 Saraybosna’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:Az sayıda mekân olsa da fazlasıyla hareketli olduğunu fark edebilirsiniz. En önemli mekânlar olarak Zelenih Beretki caddesinde bulunan; City Lounge ve City Pub ile Muvekita’da bulunmakta olan Cheers Pub önerilmektedir.

 

İstanbul Saraybosna uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica