Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Santiago Uçak Bileti

Santiago uçak bileti fiyatları ve Santiago uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Özgür Santiago: Tam açılımı ile Santiago De Compostela, İspanya’da bulunmakla beraber, özerk bir bölge olan Galiçya bölgesine başkentlik yapmaktadır. Santiago DC 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Orta Çağ zamanının hac yolunun ( Camino De Santiago ) bitiş noktası olan katedral Santiago’da bulunmaktadır. UNESCO Dünya Mirasları listesine de girmeyi başarmış bir şehirdir.

Santiago DC Müzeleri:Museo Das Pergrinacions müzesi, şehrin kutsal hac yolculuğu müzesi olarak kabul görmektedir. Şehir tarihiyle ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

Museo do Pobo Galego ( Galiçya Halk Müzesi ) ise konumda olarak bir tepe üzerine inşa edilmiş durumda. Eskiden bir manastır görevi gören bu müzede Galiçya arkeolojisi ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
Santiago DC’de Neler yapılır:Öncelikle şehrin taş duvarlardan oluşma yapılarla dolu olduğunu ve katedrali ile Katolikler için Vatikan ve Kudüs kadar önemli bir şehir olduğunu belirtelim. Santiago DC çevresi zengin doğal güzelliklerle kaplı olduğu için bu huzurlu hayatın tadını çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda öğrenci nüfusunun fazla olması sebebiyle gün boyu hareketli kalma özelliğine sahip bir şehir. Şehrin merkezinde bulunan  Alameda Park, en uğrak nokta olma unvanı taşımaktadır.

 
Santiago DC’de Alışveriş Keyfi:Santiago DC el işçiliğiyle de ün salmış bir şehir. Mücevher alacaksanız, karşınıza genellikle gümüş ve siyah taş işçiliğinin ürünleriyle karşılaşacaksınız. Katedral etrafında ki caddeler alışveriş mağazalarını bulabilirsiniz. Aynı zamanda El Ensanche bölgesine ait caddelerde de bu keyfi yaşayabilirsiniz. Pazar alışverişlerini merak ediyor ve sizde katılmak istiyorsanız,  Splaza de Abastos adresinde bulunan yiyecek pazarını ziyaret etmelisiniz.

Santiago DC’de Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Deniz mahsulleriyle meşhur şehirde, Galiçya bölgesinin en güzel mutfağına tanıklık edebilirsiniz. Yerel halkın yemek yemeyi çok sevmesinden dolayı, vereceğiniz siparişlerde porsiyonların gözünüze ve midenize çok gelebileceğini de söylemeden geçmeyelim. Önerebileceğimiz restoranlar arasında;  Cebreiro,  San Simon,  Tetilla gibi mekânlar bulunmaktadır.

Santiago DC’de Özel Yaşam / Gece Hayatı:Galiça bölgesinin en önemli içkisini içemeye hazır olun ‘’ Estrella Galicia ‘’ birasını gideceğiniz her gece kulübünde bulabilirsiniz. İçki içmeyle ilgili tek bir yasak var bu bölgede; Gece birden sonra barlardan dışarıya cam şişe çıkarmanın yasak olması. Kulüp çalışanları sizden, uzatacakları pet bardaklarda içmenizi rica edecektir. Genel olarak insanlarını sıcakkanlı olarak bilindiği Santiaga DC’de huzurlu bir özel hayatınız olabilir.

İstanbul Santiago uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica