Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Samsun İstanbul uçak bileti

Samsun İstanbul uçak bileti almak ve bulmak için; Samsun İstanbul uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Turistik Alanlar:İstanbul doğal güzellikleri ve eşsiz tarihsel yapıtlarıyla dünyanın en ilgi çekici kentlerinden biridir,
İç ve dış turizm potansiyeli çok yüksek olan kentte, özellikle Sultanahmet semtindeki Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ile Kariye Müzesi yabancı turistlerin ilgisini en çok çeken yerlerdir. “Camiler kenti” İstanbul’daki Sultanahmet, Süleymaniye camileri ve birçok saray, çeşme, türbe, sebil, hamam v.b. tarihsel yapıtın turistik önemi büyüktür.
Kapalıçarşı yabancı turistler için alışveriş merkezi olarak da önem taşır. Bu açıdan Kapalıçarşı’nın kendine özgü, önemli bir yeri vardır. 47.600 m2 alanda, 61 sokak ve yaklaşık 3600 dükkanın bulunduğu çarşıyı günde, yaklaşık 47000 turist gezer.
İstanbul yurtiçi ve yurtdışı ulaşım olanakları bakımından Türkiye’nin en gelişmiş ilidir; kara, deniz, demir ve havayoluyla ulaşım olanakları vardır.

İstanbul’da Kültür:İstanbul’un kültür tarihi Ege göçleri ve kolonileşmelerle başlamış. Roma Imparatorluğu’nun ikiye ayrılmasından Justinianus çağına değin Roma kültürünün etkisinde kalmıştır. Justinianus döneminde ise Roma, Antik Yunan ve Doğu etkilerinin bileşimi olan yeni bir kültür ortaya çıkmıştır.
İstanbul, Osmanlı egemenliği suresince, imparatorluk kültürünün tek temsilcisidir Osmanlı kültürü, XVIII. yy. başlarına değin dış etkilerden uzak kalarak, klasik biçimini koruyabilmiştir. Ancak bu yüzyıl başında bat: ile kurulan ilişkiler, Osmanlı kültüründe yıkılışa değin sürecek bir değişim sürecini başlatmış. Osmanlı kültürünün birçok özgün öğesi yerini Batılı öğelere bırakmıştır.

Günümüzde, Bizans’tan Osmanlı’ya, Osmanlı’dan, Türkiye Cumhuriyeti’ne uzanan değer ve kalıtlar, bunların evrensel öğelerle olan bileşimi, 1950 sonrasındaki hızlı ve düzensiz kentleşmenin getirdiği sorunlar ve göç edenlerin geldikleri yörelere ait kültür değerleri, sanayileşmenin getirdiği iş bölümü ve yaşama biçimi, İstanbul kültürünü belirleyen önemli öğelerdir.

Samsun İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica