Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Salzburg Uçak Bileti

Salzburg uçak bileti fiyatları ve Salzburg uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Mozart Ve Sonrası : Avusturya’nın 4. büyük şehri olan Salzburg, Alp Dağları eteğinde ve Almanya sınırında bulunan bir şehirdir. Slzach nehri bu şehri ikiye ayırmıştır.

 

Salzburg Müzeleri: Mozart’ın doğduğu bu şehrin en önemli müzesi Mozart Geburtshaus’tur. Mozart’ın doğduğu ev, eşyalarının ve eserlerinin sergilendiği bir müze olmuştur.

Modern Sanat Müzesi, günışığından olabildiğince faydalanılan bu bina, 3000m2 alana kurulmuş harika bir müzedir. 20 ve 21.yy eserlerinin sergilendiği bu müze görülmesi gereken müzelerin başındadır.

Salzburg Müzesi, Doğa Tarihi ve Teknoloji Müzesi, Salzburg Oyuncak Müzesi ve Hangar 7 diğer ünlü müzelerindendir.

 

Salzburg’da Alışveriş Keyfi: Birçok alışveriş merkezi olan şehirde Mozart temalı ürünler başlıca hediyelik eşyaları kaplamaktadır. Mozart çikolataları da alışveriş listesinden eksik olmamalı.

Europark Alışveriş Merkezi, dünyanın en güzel alışveriş merkezi olarak kabul edilmektedir. Sca, Forum 1 diğer alışveriş merkezleridir. Ayrıca Farmers Market, çiftçilerin organik ve ev yapımı ürünlerini sattıkları haftalık pazardır.

 

Salzburg’da Yemek ve Restaurantlar:Hamur işleri ve et yemeklerinin ağır olduğu Salzburg mutfağı denenmesi gereken birçok tadı barındırmaktadır. Schnitzel ünlü ve en çok tüketilen yemeğidir. Tafelspitz ise haşlanmış sığır etiyle yapılan lezzetli bir diğer yemektir.  Salzburger Nockerln, Salzburg mutfağının en ünlü tatlısıdır. Üstü kızartılmış bezeden yapılan içinde krema ve ahududu sosu olan muhteşem tatlıyı denememek olmaz.

Restaurantları ise; En iyi ve gurme olan restaurantı Döllerer Restaurant’tır. St Peter Stiftskeller, Avrupa’nın en eski restaurantlarından biridir.  Ayrıca, Triangel, K+K Restaurant Holzmeisterstube, Andreas Hofer Weinstrube, Afro Café diğer ünlü restaurantlarıdır.

 

Salzburg’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:Bar, gece kulüplerinin yanı sıra tiyatro, opera, bale en önemli etkinlikleridir. Hemen hemen her gece piyano resitalleri olan bu şehirde, geceleri sokaklarda takım elbiseli, gece elbiseleri giyinmiş insanlar görmeniz içten bile değildir. Gidilebilecek bir kaç yer ise, Augustiner Braustubl, Bar Flip.

 

Salzburg’da Neler Yapılır: Barok mimarisinin yoğunluğu ve tarihle iç içe olan bu şehirde, kaleler, saraylar, müzeler tarih meraklıları için var olmuş. Salzach Nehri kenarında bisiklet turu yapılabilir. Mutlaka görülmesi gereken yerlerse;

– Mirabell Sarayı

– Algen Sarayı

– Arenberg Sarayı

– Yukarı Salzburg Hisarı

– Salzburg Kalesi

 

İstanbul Salzburg uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica