Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Roma Uçak Bileti

Roma uçak bileti fiyatları ve Roma uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Roma Müzeleri:Palazzo Barberini ve Galleria Nazionale d’Arte Antica: Bu müzenin yapımına 1549’da başlanılmıştır. Bu müzenin çok iyi tasarlanmış olan avlusunu, merdivenlerini, bahçesini ve çeşmesini ücretsiz gezebilirsiniz. Müzede arı figürlerine büyük önem verilmiştir. Çünkü Barberi aile arması üç tane arıdan oluşmaktadır. Bu müzenin büyük salonunda yer alan pufları gördüğünüzde kendinize hemen bir yer kapın ve uzanarak muhteşem tavanı izlemeye başlayın. Keyifli dakikalar sizi bekleyecektir.

 

Roma müze bakımından çok zengindir. Bu nedenle gezilebilecek müzelerin isimleri ise Macro Museo d’Arte, Comtemporary Roma, Capitoline Müzesi, The National Museum of Castel Sant’ Angelo, Galleria d’Arte Moderna, Galleria Borghese’dir.

 

Roma’da Neler Yapılır? Romanın tarihi M.Ö. 753’lere dayanır. Roma, açık hava müzesi severler için mükemmel bir yerdir. Çünkü Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yapan bu şehirde birçok tarihi eser mevcuttur. Bu eserlerde Katolik Kilisesi’nin merkezi olmasının etkisi de büyüktür. Roma, ziyaretçilerini geçmişe götüren birçok ize sahiptir. Roma’nın meydanları, çeşmeleri, dini yapıları, müzeleri, parkları gezilmeye değerdir.

 

Şehri yorulmadan gezmek istiyorsanız, Vespa kiralamanız gerekmektedir. Dünya’nın en küçük ülkesi olan Vatikan da buradadır. San Giovanni Bazilikası, dünyanın en eski kilisesi olma özelliğine sahip olduğundan gezilmesi mutlaka gerekmektedir. Roma’da görülmesi gereken yerlerden biri de yapımı 30 yıl süren Trevi Çeşmesi’dir. Bu çeşmenin ortasında bir de Neptün figürü vardır. Navona Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Pantheon gezilecek diğer yerlerdir. Roma’yı tadını çıkararak gezmek için üç gün ayırmanız gerekir.

 

Roma’da Alışveriş Keyfi:Roma, tekstil ürünlerinde ünlüdür. Tekstil konusunda ünlü İtalyan markaları, tasarımları alışveriş için önemli seçenektir. Roma’nın yerel pazarları dünyaca meşhurdur. Roma’dan alınabilecek en zevkli hediye farlı renk ve biçimlerdeki makarnalardır.

 

Roma’da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:İtalyan mutfağının lezzetlerini tadabileceğiniz birçok restoran bulabilmeniz mümkündür. Deniz ürünleri lezzetlerini ve meşhur İtalyan pizzasını tatmak için çok sayıda yerel restoran vardır. Roma’nın meşhur dondurmasını da tatmadan geçmeyin.

 

Roma’da Özel Yaşam Ve Gece Hayatı: Roma’nın gece ışıklandırması sizlere muhteşem bir görsel şölen sunar. Roma gece hayatı için mekân bakımından sıkıntı çekmeyeceğiniz bir yerdir. Caz müzik için Alexanderplatz’a gidilebilir.

 

İstanbul Roma uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica