Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Porto Uçak Bileti

Porto uçak bileti fiyatları ve Porto uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Porto Tatilinde Neler Yapılmalı: Porto, Portekiz’ in ikinci büyük şehridir. Portekiz’ in kuzeyinde Rio Douro Nehri yakınındadır. Porto, Douro Nehri manzaralı tepeler üzerine kuruludur. Bu özelliği nedeniyle UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Porto şarapları ile tüm dünyada tanınmaktadır. Porto’ ya gitmek için ilkbahar, yaz ve sonbahar ayları tercih edilirse tatil daha keyifli olur.

 

 Porto Müzeleri: Porto da görülmesi gereken birçok yer vardır. Fundacao Serralves modern sanat müzesidir. Casa Do Infante tarihi bir ev ve müzedir. Museu Nacional de Soares dos Reis bir diğer sanat müzesidir. Şehir meydanı Praça da Batalha, opera Casa da Musica, tarihi köprü Ponte D. Luis I, gözlem kulesi Torre dos Clerigos, saray Palacio da Bolsa görülmesi gereken yerlerdendir.

 

 Porto da Neler Yapılır: Porto şarabı ile ünlüdür. Bu şarabın yapılış aşamalarını görebilir ve bu şarapları tadabilirsiniz. Rehberler eşliğinde Porto şehir turuna çıkabilirsiniz. Futbola meraklı olan kişiler Dragao Stadium’ unu gezebilir. Buradaki müzede birçok kupa vardır, bunlar görülebilir. Şehir yakınındaki Foz bölgesi okyanus kenarında olan gezilebilecek bir yerdir.

 

 Porto da Alışveriş Keyfi: Porto’ da Santa Caterina Caddesi, Cedofeita Caddesi ve Boavista en iyi alışveriş yerleridir. El yapımı ürünler Mercado do Bolhao adlı bölgede bulunmaktadır. Port Wine bölgesinde giyim ve ayakkabı mağazaları bulunmaktadır. Boavista da müzik aletleri satan marketler oldukça çoktur. Buradan Fado müziği sanatçılarının CD lerini alabilirsiniz.

 

 Porto da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Porto deniz ürünleri ağırlıklı bir menüye sahiptir. Bunun dışında çok kaliteli et yemekleri de sunulmaktadır. ‘Tripas a moda do Porto’ Porto ya özgü en ünlü yemektir. ‘Francesinha’ içerisinde sığır eti ve domuz eti olan bir çeşit tosttur. ‘Balcalhau’ tuzlu morina balığından yapılan bu yemek çeşidi yenmesi gereken bir diğer yemektir.

 

 Porto da Gece Hayatı: Porto da gece hayatı oldukça eğlencelidir. Gece saat 1-2 gibi açılan gece kulüpleri ve barlarda eğlence sabah 5-6 ya kadar devam eder. Gece kulüplerinin bazıları sadece Perşembe Cuma ve Cumartesi günleri açıktır. Pop, Twins, Crema, Bla bla tercih edilebilecek gece kulüplerindendir. Rayn’ s Irish Pub, Cais de Gaia, Prioridade gidilebilecek barlardandır.

 

İstanbul Porto uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica