Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Pisa Uçak Bileti

Pisa uçak bileti fiyatları ve Pisa uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Kulesiyle Ünlü Bir Kent; Pisa : Kuzey İtalya’nın Toscana bölgesinde yer alan Pisa, nam-ı diğer “Piazza del Duomo” bölgesi 1987 yılında UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmış bir şehirdir. Ünlü bilim insanı Galileo Galilei’nin de memleketi olan Pisa’nın en meşhur sembolü, inşası yaklaşık 200 yılda tamamlanan neredeyse bütün dünya tarafından bilinen “Pisa Kulesi”dir.

 

Pisa’nın İklimi:Alp sıradağları sistemine nispeten yakın olduğu için özellikle Kasım ayından sonra havası soğumaya başlar. Ziyaret etmek için en uygun dönem Nisan-Ekim ayları arasıdır. Klasik ve nemli Akdeniz iklimi de görülür.

 

Pisa’da Nerede Kalınır?Şehir merkezine yakın otellerden birinde kalmak istiyorsanız eğer sizin için en uygunları günlüğü maksimum 45 Euro olan B&B Caterina, Happy House, Mazzini 16 Downtown olabilir. Bununla birlikte B&B La Piazza ve The Sunflower B&B de yine oldukça uygun ve kaliteli oteller olarak gösterilebilir.

 

Pisa’da Yemek:Meşhur İtalyan Mutfağı’nın en önemli bölgelerinden birisi de Toscana’dır. Siyah üzümden yapılan dünyaca ünlü şaraplar bu bölgede üretilir. Aynı zamanda İtalya’nın genelinde olduğu gibi ev yapımı makarnalar ve zeytinyağlılar da oldukça fazla üretilirler. Toscana bölgesi İtalyan Mutfağı’nın klasiklerini barındırıyorsa da aynı zamanda kendine özgü tatlılarıyla da bilinir. Örneğin, özellikle makarnalarda kullanılan patlıcan sosları oldukça meşhur ve güzeldir. Bu güzel tatları denemek isteyenler için şehirdeki restoranlardan Osteria di Culegna, Numero 11, II Montino, La Stanzina ve La Reginella başta olmak üzere birçok mekânı gezebilirsiniz.

 

Pisa’nın Tarihi Mekânları ve Alışveriş:Kentin en önemli mekânı olan Mucizeler Meydanı’nda bulunan tarihi ve zeminindeki oturmadan dolayı eğik duran Pisa Kulesi, yine aynı yerde bulunan Pisa Katedrali ve Anıt Mezar da görülmesi gereken yerlerdendir. Ünlü mimar Giorgio Vasari tarafından inşa edilen Şövalyeler Meydanı ve Santo Stefano dei Cavalieri’yi muhakkak görmelisiniz

Alışverişe gelince; moda konusunda tıpkı Paris gibi alıp başını gitmiş, önde gelen ülkelerden birisi olarak İtalyan markalarını bulabileceğiniz şehirde tren istasyonu ile Ponte di Mezzo arasında kalan bölgede birçok yerel dükkân ve seyyar satıcıdan yerel ürünler satın alabilirsiniz. Aynı zamanda Toscana şarabı ve Toscana Mutfağına özgü kahvaltılık bisküvilerden almayı da unutmayın.

 

İstanbul Pisa uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica