Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Paris Uçak Bileti

Paris uçak bileti fiyatları ve Paris uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Romantizmin Nirvanası; Paris:Fransa’nın başkenti olan Paris, Paris Havzası’nda kuruludur. Bu şehirde yaşamını sürdürenlere “Parisien” denir. Dünya tarihinin en önemli şehirlerinden birisi olan Paris, ismini bir zamanlar Batı Avrupa’nın büyük bir bölümüne de adını veren Galya Halklarından olan “Parisii”lerden almıştır. Modanın ve lüks yaşamın dünya üzerindeki merkezi olan Paris “Işık Şehir” ismiyle de anılmaktadır.

 

Paris’te Nerede Kalınır?:Paris’in merkezinde, Louvre Müzesi’nin tam karşısında bulunan otellerden, Saint James Albany Paris Hotel Spa, Regina ve Hotel Du Louvre, a Hyatt Hotel başlıca ideal otellerdendir. Notre Damme Katedrali’ne sadece 10 dakika yürüyerek gitmek isteyenler ise Citadines Saint-Germain-des-Prés Paris’i tercih edebilirler.

 

Paris’te Ne Yenir, İçilir?Kong Bar Restoran’da güzel bir balkabağı çorbası içebilir, West Country Girl’de hayatınızda yiyebileceğiniz belki de en kaliteli krepleri tadabilirsiniz. Paris’in ünlü sokak ressamlarının bulunduğu Montmartre’daki Restaurant La Mere Catherine’de eşsiz Paris manzarası eşliğinde güzel bir Fransız şarabı içebilir ve yanında da Beef Bourguignon’u deneyebilirsiniz. Tadı damağınızda kalacak bir lezzete sahip ve aynı zamanda Fransa’nın en ünlü çorbası olan Soğan Çorbasını tatmak isterseniz Les gourmands de Notre Dame’da içmeniz en güzel tercih olacaktır.

 

Paris’te Alışveriş:Paris’e gidip de alışveriş yapmayanı döverler herhalde. Gerçekten de 1803’ten kalan bir mağaza olan Buly 1803’te birbirinden güzel kokan parfümlerden alabilirsiniz. Givenchy ve Dior gibi büyük markaların özellikle 1920-1980 arasında yaptıkları işlerin büyük ilgi gördüğü Didier Ludot’da modern tasarımlar ve aksesuarlar bulabileceğiniz gibi, kısıtlı vakti olanlar için şehrin en iyi alışveriş merkezi olan Printemps’i önerebiliriz.

 

Paris’te Tarih:Paris deyince hiç kuşku yok ki akıllara Eiffel Kulesi gelir. Zamanın şartlarında hiçbir ölümlü kaza yaşanmadan inşa edilen kuleye sadece 12 Euro ödeyerek çıkabilir, 276 metre yukarıdan muhteşem Paris manzarasına bakabilirsiniz. Eiffel Kulesi’nden Paris Zafer Takı’na kadar uzanan muhteşem yürüyüş parkında yürüyebilirsiniz. Aynı zamanda dünyanın en ünlü müzesi olan, Fransız İhtilalı’ndan sonra 1793’te açılan Louvre Müzesi’ni de yine 12 Euro karşılığında gezebilirsiniz.

Paris’in yine sembol isimlerinden olan ve Meryem Ana’ya adanan Notre Damme Katedrali de, Paris’te görmeden dönülmemesi gereken mekânlar arasındadır.

 

İstanbul Paris uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica