Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Ouagadougou Uçak Bileti

Ouagadougou uçak bileti fiyatları ve Ouagadougou uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Ouagadougou Gezi Rehberi:Burkina Faso, Bat Afrika coğrafyasında yer alan denizle buluşmayan bir ülkedir. Eski bir Fransız sömürgesi olan ülkenin başkenti ise Ouagadougou’dur. Ouagadougou Türkçe söylenişle Vagadugu şeklindedir. Ülke ormanlık alan, tropikal iklim, yabani hayvan ve çeşitli bitkilerle örtülü bir floraya sahiptir. Doğal yaşam açısından zenginlik barındıran ülkenin ekonomik yaşamı ise tarıma dayanır. Turistik açıdan ise başkent Ouagadougou ülkenin en önemli yeridir.

 

Ouagadougou Müzeleri: Burkina Faso müze açısından yetersiz bir ülkedir. Ancak iki müzeyi ziyaret etmek ilginç gelecektir. Bunlar The National Museum (Ulusal Müze) ve Ulusal Müzik Müzesidir. Ulusal Müzik Müzesinde ülkenin müzik kültürüyle ilgili aletleri görebilirsiniz. Müzik kültürü açısından halkın yaşadığı üç farklı bölgenin etkisi vardır. Tamtam, Djembe, Balafon, Kora gibi çeşitli müzik aletleri bu müzede sergilenmektedir.

 

Ouagadougou Neler Yapılır: Başkent Ouagadougou’da Laongo’yu gezmek ilgi çekici olacaktır. Zira burada granitten yapılmış çeşitli heykel eserleri sergilenir. Ayrıca Parc Animalier de Ziniare gezilebilir. Burası Başkentteki tek hayvanat bahçesidir ve Burkina Faso faunasında yaşayan hayvanların bazılarını yakından görebilirsiniz. Bazoule’de ise Afrika timsahlarını görebilirsiniz. İnsanları açısından da genellikle turistlere saygılı üslup var.

 

Ouagadougou’da Alışveriş Keyfi: Fakir bir Afrika ülkesi olduğundan haliyle avm’lere rastlamanız mümkün değil. Ancak tekstil sektörü başkentte yoğun olduğundan ucuza geleneksel hatıra kıyafetleri alabilirsiniz. Centre de Formation Feminine Artisanale, Nuance, Sortileges bu tarz kıyafet ve hediye eşyası almak için uygun satış noktalarıdır. Ayrıca geleneksel müzik aletleri ve ilginç hediyelik maskeler de alınabilir.

 

Ouagadougou’ da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Ouagadougou yemeklerinde pirinç önemli bir yer tutar. Benga pilav ve fasulyenin karışımı bir yemektir. Domates katkılı pilava ise Riz Gras deniliyor. Atteike, To ve makarna diğer yaygın yemeklerdir. Restoran içinse Cafe Zaka ve Gondwana tercih edilebilir. Ayrıca Türk, Vietnam, Lübnan restoranları da var.

 

Ouagadougou’ da Özel Yaşam / Gece Hayatı: Gece hayatı ülkede Ouagadougou’da bulunur. Bu mekânlarda Bisap isimli içecek yaygın tüketilir. Bar sayısı konusunda bir sıkıntı yoktur. New Jack’s, Le Prive, Cactus Bar bunlardan bazılarıdır. Ayrıca gece kulüplerinde canlı müzik yapılmaktadır.
İstanbul Ouagadougou uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica