Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Oslo Uçak Bileti

Oslo uçak bileti fiyatları ve Oslo uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Alev Gibi Bir Şehir; Oslo

Norveç’in başkenti ve aynı zamanda da en büyük kenti olan Oslo, İskandinavya’nın en büyük 4. Şehridir. Kuruluşundan bu yana 1000 yıl geçmiş olan şehir dünyanın en pahalı şehirleri arasındadır. Alev gibi dememizin sebebi, tarihi boyunca yaşanan büyük yangınlardan çok fazla etkilenmiştir. Birkaç kez ismi de değiştirilen Oslo, 1925 yılına kadar Kristiania ismini kullanırken aynı yıl Oslo ismini almıştır.

 

Oslo’nun İklimi:

Bir kuzey ülkesinin başkenti olmasına rağmen denize yakın olduğu için nemli ve ılık bir iklime sahiptir. Atlas Okyanusu’ndaki Golf Stream sıcak su akıntısının yakın olması sayesinde bu akıntının taşıdığı güney iklimlerinin ılıman havası şehri büyük ölçüde etkiler. Fakat kuzeyde olmasının da etkisiyle kışlar karlı geçer. Ziyaret etmek için en uygun dönem Haziran-Temmuz-Ağustos aylarıdır.

 

Oslo’da Kalınacak Yerler:

Sentrum Pensjonat & Hostel, P-Hotels Oslo, Scandic Edderkoppen kalabileceğiniz başlıca otellerdir. Bunun yanı sıra Oslo Apartments – Pilestredet Park, Oslo Hostel Central da yine kaliteli ve rahat edebileceğiniz mekânlardır.

 

Oslo da Yemek:

Ülkenin büyük geçim kaynaklarından biri balıkçılık olduğu için birbirinden lezzetli birçok balık çeşidini deneyebilirsiniz. Özellikle ülkemizde de satılan Somon balığını bizzat kendi memleketinde, kendi mutfağında denemenizi muhakkak öneriyoruz. Aynı zamanda ülkede avcılık da önemli bir yer tuttuğu için av eti de revaçtadır. Av etlerinden özellikle geyik eti fazlaca tüketilmektedir. Norveç Mutfağı’na has ev yapımı köy ekmekleri de muhakkak denenmesi gereken lezzetlerdendir. Bu eşsiz lezzetleri tatmak isteyenler Hai Cafe, Bislet Kebab, Bari, Lekkerbisken ve Noahs Ark gibi seçkin restoranları tercih edebilirler.

 

Oslo’da Görülmesi Gereken Yerler ve Alışveriş:

Olmazsa olmaz mekânlardan birisi, dünyaca ünlü bilim insanlarına “Nobel Ödülü”nün verildiği merkez olan Nobel Ödülleri Merkezi’dir. Stortorvet Şehir Meydanı, Frogner Parkı, deniz kıyısına kurulu Akershus Kalesi, Karl Johans Kapısı’nı da muhakkak görmeniz gerekir. Oslo’da alışveriş dünyası çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Karl Johans Caddesi’ndeki outlet mekânları önemli bir alışveriş merkezi olmakla beraber, Majorstuen’deki Bogstadveien Hegdehausveien caddelerinde dünyaca ünlü markalara ait markalar ve dükkânlar bulabilirsiniz. Tabi unutmadan bir kez daha hatırlatmakta fayda var; Oslo dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir.

 

İstanbul Oslo uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica