Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Nice Uçak Bileti

Nice uçak bileti fiyatları ve Nice uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Fransa’nın İncisi, Güzel Akdeniz Şehri Nice…

 

Nice, Fransız Riviera’sının başkenti ve Fransa’nın 5. büyük şehridir. Akdeniz’in kıyısında yer alan Nice, Fransa’nın en güzel şehirlerinden biridir. Akdeniz insanının sıcakkanlılığını bulabileceğiniz şehir, doğal güzellikleri ile gezmeye değer şehirlerarasında gelir. Bünyesinde bulunan liman sayesinde turizm kenti halini almıştır. Nice, güzel sahillerinin yanı sıra gösterişli bir mimariye sahiptir. Ufak kafeleri, dar sokakları, çiçek kokuları, sokak sanatçıları ve ışıl ışıl geceleri ile görülmeye değer bir şehirdir.

 

Nice’de Gezilecek Yerler:Chateau, şehrin kalesidir. Kaleye çıkıp şehre tepeden bakabilirsiniz. Şehrin büyüleyici güzelliğini kaleden görmek çok zevkli olacaktır. Promenade des Anglais isimli sahil yolu, Miami’ye benzerliği ile bilinir. Nice’den Monaco’ya geçmeden olmaz. Monaco’ya oldukça yakın olan Nice, çevresi ile de gezmek için ideal bir şehirdir. Yakınında bulunan Eze isimli çok güzel bir köy de görmeye değer yerlerden biridir. Nice’de Rus Ortadoks Kilisesi’ni de görmelisiniz. Kilisenin soğan şeklinde 6 adet kubbesi bulunur. Ayrıca Çağdaş ve Modern Sanatlar Müzesi ile Matisse Müzesi’ ni de gezebilirsiniz.

 

Nice’de Eğlence:Eğlence mekanları arasında Cours Saleya gidilmesi gereken yerlerden biridir. Çiçek pazarını gezerken birbirinden güzel ve rengârenk çiçekler arasında, hoş kokular eşliğinde yürümenin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca plajları da oldukça güzel ve eğlencelidir. Kültür ve sanata fazlasıyla önem veren şehirde, birçok konser, tiyatro ve festival bulabilirsiniz.  Sahil şeridinde birçok gece kulübü ve restoranları ile gece hayatı da oldukça canlı ve renklidir.

 

Nice’de Yemek:Şehirde birçok restoran ve kafe bulabilirsiniz. Özellikle çok değişik pizzalarını denemelisiniz. Limanda balık yemeli ve Chateau Bellet’ in harika şaraplarını tadabilirsiniz. Nice’nin ünlü yemeği Nice Salatası’dır. Zeytinyağı kullanılarak yapılan salata gerçekten lezzetli ve bizim damak tadımıza oldukça uygundur. Ayrıca zeytinleri de güzel olan şehirde Akdeniz kültürünün etkilerini hissetmek mümkündür.

 

Nice’de Alışveriş:Galeries la Fayette ve Nice Etoile’de alışveriş yapmak için ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca Zone Pietonne’da bulunan birçok mağaza vardır. Mağazaları gezerek şehrin kültürünü daha yakından görme fırsatı bulabilirsiniz. Kentte kurulan pazarları da gezebilirsiniz. Yiyecek ve giyecek pazarları oldukça güzeldir.

 

İstanbul Nice uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica