Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Niamey Uçak Bileti

Niamey uçak bileti fiyatları ve Niamey uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Niamey Hakkında:Niamey, Nijer’ in batısında Nijer Nehri yakınlarındadır. Ülkenin başkenti olan bu kent ekonomik ve turizm faaliyetlerinin yoğun olduğu yerdir. Sıcak ve kurak bir iklime sahip olan Niamey’ e Aralık Ocak ve Şubat ayında gidilmesi daha iyi olur. Bu aylarda hava oldukça serin olur ve çok fazla yağış olmaz.

 

 Niamey Müzeleri:Musee Nationale and Zoo adından ki ulusal müze ve hayvanat bahçesi gidilmesi gereken yerlerdendir. Bunun dışında Grande Mosquee ( camii), Cathedral de Maorey ( katedral ), Cente Culturel Franco – Nigerien (Nijer Kültür Merkezi), Cente Culturel Oumarou Ganda ( kültür merkezi) Island Compement of Boubon adası gidilmesi gereken diğer yerlerdir.

 

 Niamey de Neler Yapılır: Island Compement of Boubon birçok aktivitenin yapıldığı bir adadır. Bu adada kano kiralayabilirsiniz, deve kiralayıp gezebilirsiniz. Su aygırları bulunan adada bu hayvanları görebilirsiniz. Golf kulüpleri bulunan adada golf oynayabilirsiniz. Şehirde geleneksel olarak yapılan Nijer güreşlerini izleyebilirsiniz. At yarışları oldukça sık yapılan bu kentte at yarışlarını izlemek için hipodroma gidebilirsiniz. Şehirde bulunan açık ve kapalı yüzme havuzları gidilebilecek yerlerdendir.

 

 Niamey de Alışveriş Keyfi:Niamey Batı Afrika’ nın en geniş perakendecilik sektörüne sahip bir kenttir. Yerel giysileri, el işleri gibi ürünleri buralarda bulabileceğiniz gibi birbirinden farklı her ihtiyaca cevap verecek birçok ürünü burada bulabilirsiniz. Grande Marche adlı yerel pazar ülkede kurulan en büyük pazardır ve kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisidir.

 

 Niamey de Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Nijer mutfağının lezzetli yemeklerini burada yiyebileceğiniz gibi Afrika mutfağından da birçok farklı lezzetteki yemekleri burada yemeniz mümkündür. Niamey de pirinç ağırlıklı yemeklerin yanında çeşitli soslar, ızgara balık, tavuk ve patates en çok tüketilen yiyeceklerdendir. Çeşitli soslarla hazırlanan yulaf ezmesi, pilav ve fasulye, kilishi denilen fıstık ya da karabiber soslu biftek, masa adında ki fıstık sosu ile tüketilen pancakeler, kaudagou adı verilen kızartılmış tatlı patates yenmesi gereken yöresel lezzetlerdir. Le Pilier, La Diamangou, La Flottile gidilebilecek restoranlardır.

 

 Niamey de gece hayatı:Niamey de gece hayatı barlar ve cluplar da oldukça hareketli geçmektedir. Geceleri düzenlenen alternatif rock ve rap konserleri oldukça dikkat çekicidir. CCFN & CCOG gibi konser mekânlarında hemen hemen her gece konserler düzenlenmektedir. Rap bölgesinde sabah 4 30 kadar konserler ve canlı performanslar sergilenmektedir.

 

İstanbul Niamey uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica