Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Napoli Uçak Bileti

Napoli uçak bileti fiyatları ve Napoli uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Napoli Şehri Gezi Rehberi:Napoli denince belki ilk akla gelen iki şey Pompei ve ünlü futbolcu Maradona’dır. Şehrin sanayisi fazla öne çıkmasa da, kültür ve sanatsal çalışmalar ve tarihi eserler bakımından İtalya’nın en önemli şehirlerinin başındadır. Bu yüzden İtalya’ya yolunuz düşerse Pompei’nin yer aldığı Napoli’yi ziyaret etmeden ülkeye dönmeyin.

 

Napoli Müzeleri: Şehir müze açısından önemli bir merkezdir. Ancak en önemli müze İtalya’ya yoğun turisti çektirmeyi başaran Napoli Arkeoloji Müzesidir. Pompei öncesinde bu müzeyi mutlaka ziyaret etmenizde yarar vardır. Pompei’den taşınmış fresk ve mozaikler hemen gözünüze çarpacaktır. MADRE yani Çağdaş Sanatlar Müzesi açıldıktan sonra bu müze de önemli bir ziyaret alanı oldu. MADRE’yi de öneririz.

 

Napoli’de Neler Yapılır: Napoli’deki müze ve tarihi yerleri gezdiyseniz diğer etkinlikleri de aradan çıkarabilirsiniz. Hayvanat ve botanik bahçeleri, bilim akademisini ziyaret edebilirsiniz. Sezar’ın aşkını konu alan Capri Adası’da görülebilir. Ancak Pompei’siz geçen bir Napoli seyahati eksiktir. Hatta Pompei 1 günde bitirilebilir demek mümkündür. M.S.79 yılından gelen bu taşlaşan insanlar oldukça heyecan verici ve düşündürücüdür.

Vezüv’ün kaynayan lavları arasında kalan bir şehir kalıntısıdır. Hatta Vezüv’e de uzaktan bir bakın. 30 yıllık aralıklarla patlayan sönmemiş bir volkanik dağdır. Bunun içinse Vomero’ya çıkmanızı tavsiye ederiz. Burası şehrin en yüksek yeridir. Amalfi Sahili’de görülmeye değer. Bunun dışında San Cala Operası, Castel Nuovo, Kraliyet Sarayının gezilmesi diğer etkinlikler olabilir.

 

Napoli’de Alışveriş Keyfi:Napoli İtalyan ve tabi Avrupa modasının en önemli merkezlerindendir. Modanın en güncel haliyle ürünlerden satın alabilirsiniz. Şehirde birçok alışveriş yapabileceğiniz özgün mağazalara kolayca rastlayacaksınız. Ancak mağazaların çoğu akşam 19.30 sonrası kapanmaktadır.

 

Napoli’de Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: İtalyan mutfağı tıpkı Türk mutfağı gibi çok çeşitli yemeklere sahiptir. İtalyan damak tadıyla tanışmanızı öneririz. Tabi Pizza gibi meşhur ulusal yemeğinden mutlaka tadın. Spagetti de dediğimiz makarnalar da çok lezzetlidir. Zeytinyağlı yemekleri de oldukça güzel. Maria D’anna Cafe, Truluck’s, Alpine Restaurant, Fuse Global Cuisine ünlü restaurantlardan bazılarıdır.

 

Napoli’de Özel Yaşam/ Gece Hayatı: Napoli gece hayatı açısından da ideal seçeneklere sahiptir. Çok hareketli bir gece yaşam standardı vardır. Sahil kısmına gitmenizi tavsiye ederiz. Via Caracciola ise oldukça rağbet edilen eğlence mekânlarıyla dolu bir caddedir.

 

İstanbul Napoli uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica