Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Moskova Uçak Bileti

Moskova uçak bileti fiyatları ve Moskova uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Moskova Şehrinin Tanıtımı: Moskova Çarlık Rusyası, Sovyetler Birliği ve nihayet Rusya’ya başkentlik etmiş çok eski bir yerleşim bölgesidir. 10 milyonu geçen nüfusuyla dünyanın birçok bölgesinden turist çekmektedir. Rusya Kremlin Sarayı, Moskova Metrosu, alışveriş merkezleri, edebiyatı, bilim ve uzay sanayisiyle dünya medeniyetinde çok önemli bir yere sahiptir. Başkentin pahalılığından şikâyet edilse de, Rusya’nın başkentini görmeden dünya seyahati muhakkak eksik kalacaktır. Şimdi Moskova’yı maddeler halinde yakından tanıyalım.

 

Moskova’nın Müzeleri: Moskova’yı gezerken asla pişman olmayacağınızı garantileyen hususların başında müzeler gelir. Bunlardan biri Devlet Tarih Müzesi’dir. Kızıl Meydan’da doğrudan karşılaşacağınız bu müze binasında tarihi eserlerin yanı sıra savaş dönemlerine ait çok önemli parçalar sergilenmektedir. Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ise birçok sanat eserlerinin yer aldığı bir ziyaret alanıdır. Aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı sırasında getirilmiş olan nadide tablolar yer almaktadır. Votka Müzesi de ilginçtir. Votkanın tarihini göreceğiniz bu yerde çeşitli votkalar da tadılabilmektedir. Uzay Yolculuğu Müzesi ise Soğuk Savaş döneminde başlayan uzay rekabetini bir sonucu gibidir. Mutlaka ziyaret ediniz.

 

Moskova’da Neler Yapılır: Az önce değinildiği gibi öncelikle müzeleri ziyaret ederek başlayın ve bu işi aradan çıkarın. Kızıl Meydan’ı ise zaten ister istemez görüp gezeceksiniz. Zira orası turizmin klasikleşmiş durağıdır. Bunun dışında katedralleri ziyaret edebilirsiniz. Aziz Vasili Katedrali bunların başında gelir. Çar 3.İvan tarafından yapılmış mimari açıdan görkemli bir katedraldir. Bunların dışında Büyük İvan Çan Kulesi, Lenin’in Mozolesi, Bolştoy Tiyatrosu, Devlet Galerileri, 42 Nolu Yeraltı Sığınağı, Moskova Metrosu gezilebilir. Moskova Sirki’de ilginizi çekecektir.

 

Moskova’da Alışveriş Keyfi: Moskova birçok şehirden pahalı olsa da, oraya gidip de alışveriş yapmamak olmaz. Alışveriş merkezleri açısından tatmin edicidir. Tverskaya Caddesi çok sayıda kişinin uğrak yeridir. Kitaigorod’da lüks ve pahalı alışveriş mümkündür. İzmaylovo Çarşısı’da önemli bir alışveriş mekânıdır.

 

Moskova’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Rus çorbaları iyidir. Zakuski, Supi, (çorbalar), et yemekleri denenebilir. Moskova’da birçok restaurant bütçenize hitap edecektir. Ayrıca Türk lokantalarında da yemek yiyebilirsiniz. Baltic Bread, Bosco Cafe, Dandy Cafe, Cafe Margarita, Mari Vanna, Cafe Puşkin, CDL, Uncle Vanya meşhur yerlerdir.

 

Moskova’da Özel yaşam/ Gece Hayatı: Moskova’nın gece hayatı renklidir. Tverskaya Caddesi çok renkli bir gece yaşamına sahiptir. Birçok eğlence mekânı burada toplanmıştır. Ayrıca Novy Arbat Caddesi’de gezilebilir.

 

İstanbul Moskova uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica