Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Mombasa Uçak Bileti

Mombasa uçak bileti fiyatları ve Mombasa uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Kendine Has Güzellikleriyle Mombasa:Kenya’nın doğa güzelliğiyle dikkat çeken şehri Mombasa, Coast ilinin mercanlar üzerine kurulmuş merkezidir. Uzun bir geçmişi olduğu düşünülen şehrin kuruluşunun 11. Yüzyıla kadar gittiği tahmin edilmektedir. Bölgenin turizm merkezi olma özelliğine sahip Mombasa’da yedi yüz bin civarı nüfus mevcut.

Şehrin iklimi tropikal özellikler taşıyor. Oldukça sıcak ve nemli bir havaya sahip ve en çok yağış nisan –mayıs aylarında görülüyor.

 

Mombasa Müzeleri:İsa kalesi olarak da bilinen Ford Jesus’un açılış tarihi 1593.Farkı mimarisiyle ziyaretçilerin dikkatini çeken kale Mombasa’yı ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri. Saat 8.30 ve 17.30 arasında kapılarını ziyaretçilerine açan müze en popüler ve sevilen mekânlar arasında gösteriliyor.

 

Mombasa’da Neler Yapılır?Mombasa’da yapabileceğiniz oldukça değişik birçok faaliyet bulabilirsiniz. Haller Park’ı görmek en çok sevilen faaliyetlerden biri. Buna ek olarak, İsa Kalesi’ni görebilirsiniz, meraklısı olanlar için, doğa ve vahşi yaşam turları eşsiz bir deneyim sağlayacaktır. Eğer deniz kenarlarını seviyorsanız, Nyali ve Bamburi Plajlarını görebilirsiniz. Eşsiz güzellikteki palmiyeleriyle ferah bir ortam yaşamak için ideal bir seçim. Safariler, şehrin en çok talep gören faaliyetlerinden. Vahşi doğayı sevenlere bir başka eşsiz zaman geçirme seçeneği. Dalmayı sevenler için okyanusun derinliklerine yapılan dalışlar kaçırılmaması gereken fırsat.

 

Mombasa’da Alışveriş Keyfi:Şehrin en bilinen ve sevilen alış veriş merkezi Umed Mode. Birçok çeşidin bulunduğu alışveriş merkezinde safariye çıkacaklar için gerekli malzemeleri ve giyim için ürünleri bulabilirsiniz. Bunun dışında halk pazarlarını görebilir yerel ürünlerden alabilirsiniz. Şehir içindeki mağazalarda Afrika tarzı yerel kıyafetler, takılar, ilginç ürünler dikkatinizi çekebilir.

 

Mombasa’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Mombasa’nın en meşhur yiyecekleri, domuz eti, sığır, tavuk ve kuzu eti çeşitleridir. Deniz ürünlerinde de oldukça fazla çeşidin olduğu Mombasa, kıyı şehri olmasının özelliklerini yemeklerine de yansıtır. Geleneksel Kenya yemekleri yanında her özellikle bu civardaki ülkelerin mutfağından esintiler bulmak mümkündür.

Mombasa’da yemeden gitmemeniz gerekenler arasında Tropikal meyveler de bulunur. Tropikal meyveleri, çok çeşitli ve lezzetlidirler. Şehir içi restoran ve cafelerde bunlardan bulmak mümkündür. Blue Room, Singh restoranları şehrin en çok tercih edilen mekânlarındandır.

 

Mombasa’da Özel Yaşam/Gece Hayatı:Mombasa gece hayatı bakımından çok hareketlilik göstermez. Çok fazla gece kulübü yoktur. Beachlerde ve şehir içi kafelerde dans gösterisi eşliğinde bir şeyler içebilir keyifli zaman geçirebilirsiniz. Pirates Beach Bar, Pixies Lounge Bar, şehrin tercih edilen noktaları arasındadır.

 

İstanbul Mombasa uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica