Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Marsilya Uçak Bileti

Marsilya uçak bileti fiyatları ve Marsilya uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Güzel Şehir Marsilya…  Marsilya, Fransa’nın 2. en büyük şehridir. Côte d’Azur sınırları içinde yer alan şehir, Akdeniz’in en büyük ticari limanına sahiptir. Yılın her zamanı ziyaret edilebilecek olan bu güzel şehir, özellikle sofralarından bol deniz ürünlerinin eksik olmaması ve şehrin genelinde sarı binaların bulunması ile tanınır. Akdeniz doğasının egemen olduğu bu eşsiz şehri ziyaret etmek için çok neden vardır.

 

Marsilya’da Gezilecek Müzeler:Cité Radieuse Müzesi, mimarisi ile dikkat çekmektedir. Le Musée d’Art Contemporain Müzesi, modern sanatlar müzesidir. Le Musée d’Histoire Naturelle de Marseille, botanik ve tarihi bir gezi yapabileceğiniz doğal tarih müzesidir.

 

Marsilya’da Gezilecek Yerler: Prado Plajlarının kumsalında dinlenebilir, sörf derslerine katılabilir ve su sporları yapabilirsiniz.  Château d’If ile turistik eğlencelere katılabilirsiniz.  Calanques’a botla gidebilir ve doğa güzellikleri içinde kaya oluşumlarını izleyebilirsiniz.  Plongee Phoceenne Formation ile dalış yapabilirsiniz. Basilique Notre Dame de la Garde kilisesine giderseniz şehri yukarıdan seyretme imkânı bulursunuz.  Ayrıca Marsilya’dan Côte D’Azur kıyılarına giderek Akdeniz’in sıcaklığını hissedebilirsiniz. Plajlar ve pek çok dükkân…

 

Marsilya’da Gece Hayatı: La Fabrique, yemek konusunda oldukça iyi ve müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz bir mekân… Marsilya’da otel barları çok tercih edilen mekânlardır. Limana karşı keyif imkânı sunan barlarda gecenin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca plaj yakınında taze meyve kokteyli yapan barlar bulunur. Le Manureva, gece dans mekânı olarak tercih edilir. Daha renkli bir gece hayatı arayanlar Marsilya’ya yakın mesafede bulunan Cannes’da aradıklarını bulabilirler.

 

Marsilya’da Yemek: Genelde balık yemeklerinin yanında; patates, ekmek ve acı sosla servis edilen balık çorbaları, mezeler, portakal aromalı bisküviler tercih edilebilir. Marsilya restoranlarında; balık, kalamar, ıstakoz, istiridye, havyar, tatlı macaron, pizza, pirzola, mürekkepbalığı, kaz ciğeri, peynir salatası ve özel şaraplar ile lezzetli yemekler yiyebileceğiniz pek çok mekân bulunur.

 

Marsilya’da Alışveriş: Marsilya’nın en güzel alışveriş mekânları, aynı zamanda şarap barlarının ve kafelerinde bulunduğu Rue Paradis yani Cennet Sokağı olarak bilinen ünlü sokakta bulunur. Ada vapurlarının kalkış noktası olan Quai des Belges’de her gün balık, sebze, peynir ve şarap satılan bir pazar kurulur. Cours Julien meydanında çiçek, kitap ve antika bulabilirsiniz. Canlı ve renkli bir meydan olarak epey hoşunuza gidecektir.

 

İstanbul Marsilya uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica