Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Mardin Bursa Uçak Bileti

Mardin Bursa uçak bileti almak ve bulmak için; Mardin Bursa uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

GEZİLECEK YERLER : Kaplıcalar — Bizans devrinde bile romatizma aibi hastalıkların tedavisinde faydalı oldukları bilinen bu kükürtlü ve sıcak sular dünyaca tanınmaktadır. Kaplıcaların en meşhuru, XIV. yüzyılda yapılan ve II. Murad devrinde genişletilen Çekirge’deki büyük kükürtlü kaplıcadır. Erdemli’de halen Çelik Palas’ın civarında yer alan Yeni Kaplıca 1552’de Kanunî Sultan Süleyman’ın damadı Rüstem Paşa tarafından yaptırılmıştır. Kükürtlü suların bulunduğu kaplıca ile Kara Mustafa Paşa Hamamı hemen onun civarında kurulmuştur.
Uludağ — Bursa’mn 36 Km. güney-dcğusundadır. Klâsik Çağlarda bu dağa Mt. Olympos adı verilmiştir. Her mevsimde turistik önemi vardır. Kısın kayak sporları, yazın dağcılık, kampçılık, tebdil hava için çok uygundur. Gerek Kirazlı Yayla’da gerekse zirveye yakın iyi otel ve kayak evleri bulunur.

Karacabey — Bursa’nın 69 Km. batısmdadır. Çeşitli tarım faaliyetleri gösteren bir tarihî hara bulunmaktadır.
Mustafa Kemal Paşa — Çeşitli renklerle süslü darbukaları hatıra eşyası olarak satıldığı şirin bir mesiredir.

Apolyont Gölü — Çeşitli balıkların avlandığı bu göl bilhassa su sporlarına çok müsaittir.

Plajlar — Gemlik’te Altın Kum Plajı ve Sahil Sitesi, Armutlu, Mudanya. Tirilve ve Eşkel’de denize girilir.
İnegöl Olyat Kaplıcaları — Modern otel ve kaplıca tesislerine sahiptir. Diğer Kaplıcalar — Armutlu, Gemlik Kaplıcaları ve Kınık, Çitli maden suları.

TİYATROLAR — SİNEMALAR : Bursa merkezinde Ahmet Vefik Paşa
Devlet Tiyatrosu ile amatör Oda Tiyatrosu vardır. Dilek Sineması, Tayyare Sineması, Saray, Yeni ve Marmara kapalı sinemalardır. Yaz aylarında (12) Bahçe – Sinema açılır. Çelik Palas Pavyonunda daima caz vardır. ROMANS
ve ŞELÂLE danslı yazlık gazinolardır.

 

BURSAYA NEREDEN ve NASIL GİDİLİR YOLLAR ve VASITALAR:Bursa vilâyetindeki muntazam yolların uzunluğu 1.000 Km. civarında dır Ekonomik ehemmiyeti pek büyük olan bu yollar Ankara, Eskişehir. Kenya.
Afyon ve Kütahya gibi merkezleri en kısa mesafeden Marmara kıyılarına bağladıklarından dolayı turizm bakımından da önemi hâizdir.

Bursa – İzmit . …………… 136 Km. Otobüs……………. 7,5 Lira
Bursa – İstanbul ……….. 230 Km. Otobüs 40.- Lira
Bursa – İzmir …………… 373 Km, Otobüs 20.- Lira
Bursa – Balıkesir……….. 161 Km. Otobüs……………. 17,5 Lira
Bursa – Çanakkale …. 306 Km. Otobüs 15.- Lira
Bursa – Ankara ……….. 386 Km. Otobüs 20.- Lira

Bursa’dan diğer vilâyetlere, sabah saat (6)’dan geç vakitlere kadar otobüsler hergün muntazam ve sık seferler yapmaktadır. Ayrıca dolmuş yapan otomobiller de bulmak mümkündür. Eursa – Mudanya ve Bursa – Yalova arası yollar da çok muntazam olup sık sık otobüs ve bilhassa dolmuş bulmak kolaydır.

DENİZYOLU : Mudanya’dan, Çarşamba günleri hariç, her gün ve Yalova’dan keza hergün İstanbul’a ve İstanbul’dan Mudanya ve Yalova’ya vapur seferleri vardır. Ücret : 10.- liradır. Çok rahat ve zevkli geçen bu yolculuk üç saat sürer.

UÇAK : Türk Hava Yollan uçakları İstanbul – Bursa – İstanbul arası günde üç sefer yapar, yolculuk (20) dakika sürer, ücret : 40.- liradır.
Mardin Bursa uçak bileti fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica