Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Manila Uçak Bileti

Manila uçak bileti fiyatları ve Manila uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Manila Gezi Rehberi: Pasifik Bölgesinde yer alan Filipinler gelişmekte olan bir ülkedir. Başkenti ise Luzon adasında kurulu olan Manila şehridir. Manila oldukça kalabalıktır. Yaklaşık 10 milyon yerleşik nüfusunun yanı sıra çok sayıda turist çeker. Manila ismi ise, bir yöresel bitkinin açılması anlamına gelir. Şehir çevresiyle birlikte Pasifik’in en önemli metropolitanlarından sayılır. Peki, Manila’da nereleri gezilir, neler yapılır? Bu soruların yanıtı aynı zamanda Manila gezi rehberiniz olacaktır.

 

Manila Müzeleri: Manila müzeleri iki kategoride yoğunlaşır. Tarih ve sanat müzeleri. Metropolitan Museum Art, National Art Gallery önemli sanat müzeleridir. Tarih müzeleri ise şunlardır: San Agustin Church, Aziz Agustin Müzesi, Presidential Museum and Library ve Pasig Katedrali’dir.

 

Manila’da Neler Yapılır: Manila’nın öne çıkan bir özelliği de İkinci Dünya Savaşı’ndan çok etkilenmesidir. Bu nedenle şehrin tarihi yerlerini gezmekle başlayabilirsiniz. Makati ise ülkede bankacılık ve finans kurumlarının merkezi yeridir. Malate’ye gittiğinizdeyse karşınızda çok sayıda restaurant çıkacaktır. Yani bir çeşit yeme-içe mekânı denilebilir.

Bu yerler oldukça modern görünümlüdür. Ancak gündüz seyahat edilmesi daha uygundur. Bisiklet ve yürüyüş turlarına katılarak da keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Rizal Park’da ilginizi çekecektir. Şehirdeki gelir dağılımındaki uçurumu da dikkatinizden kaçmayacaktır. Arap, İspanyol, Çin gibi değişik kültürlerin mozaiği de şehre yansımıştır.

 

Manila’da Alışveriş Keyfi: Turistik eşyalar için fazla dolaşmanıza gerek yoktur. Birçok yerde kültürel unsurlarla bezenmiş turistik takı, eşya vs almanız mümkün. Evangelista ve Makati alışveriş için iyi bir seçim olacaktır. Ayrıca Makati’de ilginç antika ürünlerle de karşılaşabilirsiniz. Greenbelt lüks bir avm’dir. Greenhills ise elektronik odaklı bir avm’dir.

 

Manila’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Filipin yemek kültüründe pirinç ve balık ürünleri önemli bir yer tutmaktadır. Yemeklerin pişirilmesinde muz kabuklarından faydalanmaları yemeğe ilginç bir tat katar. Çin, Malezya ve Endonezya yemek kültüründen önemli ölçüde etkilenmiştir. Kari Kari ve Adobo ise meşhur kültürel yemekleridir. Malate’de büyük restoranlara rastlanabilir.

 

Manila’da Özel Yaşam / Gece Hayatı: Gece hayatı renkli sayılır. Bananas, Danish Connection, Brewery, Hard Rock Cafe gibi mekânlara gidilebilir. Ancak şimdiden uyaralım. Yalnız başınıza gece hayatına dalmayınız. Hiç güvenli değildir.

 

İstanbul Manila uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica