Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Manchester Uçak Bileti

Manchester uçak bileti fiyatları ve Manchester uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Kuzey’in Başkenti:İngiltere’nin Londra’dan sonraki en büyük şehri olan Manchester, ülkenin kuzeybatısında bulunmaktadır. Kuzey İngiltere’nin Başkenti olarak anılan Manchester şehri en önemli sanat, medya, yüksek öğrenim ve ticaret merkezlerinden biridir. Sert bir iklimi olan Manchester’da yağmurla yılın her dönemi karşılaşmak mümkündür. Yaz dönemi ortalama sıcaklığı 20 °C, kış dönemi ortalama sıcaklığı ise 5 °C’dir.

Şehirde Dünyaca ünlü Victoria Üniversitesi bulunmakla birlikte şehirde birçok kütüphane ve okuma odası bulunmaktadır.

 

Manchester Müzeleri:Manchester’da birçok çeşitli konular ile ilgili müze bulunmaktadır. Bunlar;

 

1- John Rylands Library

2- Museum of Science & Industry

3- Manchester Art Gallery

4- Greater Manchester Police Museum

5- National Football Museum

6- People’s History Museum

7- The Manchester Museum

8- Manchester Jewish Museum

9- Clayton Hall Museum

10- Museum of Transport

11- Cornerhouse Gallery

12- Gallery of Costume

13- Whitworth Art Gallery

14- Portico Library

15- Wythenshawe Hall

16- Artzu Gallery

17- Castlefield Gallery

18- Chorlton Art Market Hub

19- Richard Goodall Gallery

20- Centre for Chinese Contemporary Art

21- Colin Jellicoe Gallery

22- Heaton Hall

23- The Gallery

24- The Blyth Gallery’dir.

 

Manchester’da Neler Yapılır?Manchester’a gelince insanların çoğu bilindik, ünlü yerleri ziyaret ederler. Manchester’daki Market Street buranın en hareketli caddesidir. Birçok restoran, cafe ve dükkanın bulunduğu bu şehirde yapılabilecek alternatifler oldukça fazladır. Şehrin iki önemli kulübünün bulunduğu bu şehirde Manchester United’ın efsane stadı Old Trafford ziyaret edilerek, kulübün müzesinde, kazanılmış birçok zaferin kalıntıları görülebilir. Bir diğer alternatif olarak şehrin diğer büyük kulübü olan Manchester City’nin Etihad Stadı’na giderek buralarda gezilebilir.

 

Manchester’da Alışveriş Keyfi:İngiltere’nin birçok bakımdan olduğu gibi alışveriş bakımından da en önemli şehirlerinden biri olan Manchester, insanlara zengin ve çeşitli seçenekler sunmaktan çekinmemektedir. Şehrin alışveriş konusunda King Street, Market Street, Shambles gibi yerleri en önemli alışveriş yerlerinden bazılarıdır. Buralarda insanlar aradıkları şeyleri rahatlıkla bulabilir, şehrin takımlarının resmi ürünlerini rahatlıkla alıp kullanabilirler. Alışveriş yerlerinden bazıları; The Triangle, The Avenue, The Trafford Center’dır.

 

Manchester’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Yukarıda da bahsedildiği üzere Manchester; pazarlar, restoranlar, cafeler ve kulüpler bakımından zengin bir şehirdir. Bu restoranlar ve cafelerde tüm dünya mutfaklarından yemekler bulunmaktadır. Şehir, birasıyla ünlüdür. Şehirde birçok Güney Asya restoranı bulunmaktadır. Tercih edilebilir restoranlar arasında; Yang Sing, Bela Italia, Harvey Nichols gibi yerler bulunmaktadır.

 

Manchester’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:Şehirde gece hayatı gün geçtikçe genişlemektedir. Gece hayatı konusunda geniş bir alana sahip olan bu şehirde, günün yorgunluğunu ve stresini atmak için gidilebilecek bazı yerler; Via Fossa, Sinclairs, Cruz 101’dir.

 

İstanbul Manchester uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica