Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Malta Uçak Bileti

Malta uçak bileti fiyatları ve Malta uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Beyaz Renginin Anavatanı – Malta:1960’lı yılların başında bağımsızlığını ilan eden Malta’da değişik ve birçok bölgenin yer aldığı eyalet sistemi mevcuttur. Sicilya’nın güneyinde yer alan Malta konum olarak Güney Avrupa’da Akdeniz’de yer almaktadır. Parlamenter Cumhuriyet ile yönetilen bu takımadalar ülkesi iki küçük ve üç büyük olmak üzere toplam beş adadan oluşmaktadır.

 

Malta’da Konuşulan Diller:1934 senesine kadar Malta’nın resmi dili İtalyanca olmasına rağmen şu anda Maltaca ve İngilizce olmak üzere iki resmi dile sahiptir bu adalar ülkesi. Malta nüfusunun neredeyse tamamına yakın kısmı İngilizce, yarıdan fazla kısmı İtalyanca ve nüfusunun az da olsa bir kısmı da Fransızca bilmektedir. Bu özelliği ile Malta Avrupa Birliği’nde çok dilli ülkeler arasında yerini almaktadır.

 

Malta’da Din:Yaklaşık 1150 kişiye bir ibadethanenin düştüğü Malta’da ülke genelinde 360 kilise yer almaktadır. Bundan dolayı her güne bir kilise adıyla anılan Malta’nın nüfusunun neredeyse tamamı Roman Katolik Kilisesi etkisindedir.

 

Malta’da Ne Yenilir?Pizza ve makarnanın her çeşidine ulaşabileceğiniz Malta’nın yemek kültürü İspanyol, İtalyan, Arap ve İngiliz etkisi ile zenginleştiğinden dolayı burada çok fazla çeşitlilikte yemeklere rastlayabilirsiniz. Bu özelliğinden dolayı yemek ayırt eden birisi iseniz bile bu ülkede aç kalmazsınız. Balık ve deniz ürünleri ile daha çok ünlü olan Malta mutfağından bahsediyorsanız ünlü çorbaları Minestra ve Aljotta’yı tatmadan edemezsiniz. Ve ayrıca sadece Malta’da bulabileceğiniz Kinnie adı ile anılan acı portakal ve aromalardan yapılan alkolsüz içeceği de tatmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

Malta’da Gezilecek Yerler:Game of Thrones dizisindeki pek çok sahnenin de çekildiği Malta gezinin başkenti olsa gerek. Bu sevimli ülkedeki gezebileceğiniz yerlerden bazıları: Mdina(Sessiz Şehir), Valletta, Büyük Üstadlar Sarayı, St. John Katedrali, Marsaxlokk, Blue Lagoon, Azure Window, Victoria (Rabat) Tarxien Tapınakları, Hypogeum (Hal Saflieni), Üç Şehir.

 

Malta’da Ulaşım:Malta’dan daha rahat ulaşım yapabileceğiniz başka bir ülke yoktur herhalde. Günde aldığınız bir biletle akşama kadar istediğiniz kadar seyahat yapabildiğiniz belediye otobüsleri ülkenin her köşesine gitmektedirler. Bu özelliğinden dolayı hem ekonomik bir şekilde hem de rahat bir biçimde güzel bir tatil fırsatı sumaktadır Malta bizlere.

 

İstanbul Malta uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica