Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Male Uçak Bileti

Male uçak bileti fiyatları ve Male uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Sevimli Ada Kenti Male:Dünyanın en küçük başkentlerinden biri olma özelliğine sahip Male Maldivler’de yer alıyor. Bir ada kenti olan başkent Hint Okyanusu’ndaki deprem sonrası meydana gelen tsunamide oldukça büyük bir zarar almış, şehrin ciddi bir bölümü sular altında kalmıştır.

Şehir yaklaşık 2,5 km lik bir alana kuruludur. Para birimi olarak şehirde Rufiyaa geçerlidir. Male ülkenin ticaret merkezi olarak da bilinmektedir.

 

Male Müzeleri:Kelime anlamı Krallar Adası olan Male’ ye geldiğinizde etkileyici coğrafyasını keşfetmeden önce Sultan Parkı içerisinde bulunan Ulusal Müzeyi görmeniz tavsiye edilir. Müze’nin mimarisi oldukça gösterişlidir. Müzede, Budist dönemden kalma kraliyet eşyaları sergilenmektedir. İslamiyet dönemi eşyalara da rastlamak mümkündür.

Müze 3 katlı ve oldukça gösterişli. İç dekorasyonu ilk zamanki halini çok kaybetmemiş ve içerisinde Kuran yazılarını da görebilirsiniz. Cuma ve cumartesi günleri dışındaki günlerde saat 9.00 ve 17.00 arası Ulusal Müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

Male’ de Neler Yapılır:Ada kente geldiğinizde büyük şehirlere oranla yapılacak faaliyetlerin sayısı ve çeşitlerinin daha kısıtlı olduğunu düşünebilirsiniz fakat size güzel vakit geçirtebilecek kültürel faaliyetler mevcut. Cuma Camii İslam dinin burada bir dönem etkili olduğunun işareti niteliğinde. Bu mimariyi ziyaret edebilir, şehir içindeki pazarları dolaşabilirsiniz. Tarihi öneme sahip Mulee –aage Palace ‘ı ziyaret edebilir, Maldivler’e helikopterle tura çıkabilirsiniz. Su altı dünyasını görmek tüm stresini dağıtmanız için bire bir olacaktır. Son olarak çevre adaları dolaşmak ve sahil yürüyüşü Male’deki turistlerin başlıca faaliyetlerindendir.

 

Male’de Alışveriş Keyfi:Çok küçük bir ada şehri olan Male’de alışveriş yerleri genellikle dükkânların 2. Katlarında bulunur. Male’den daha çok deniz kabuğu midye tarzında hediyelik eşyaları almanız tavsiye edilir; çünkü diğer alacağınız hemen her şey oldukça pahalıdır. Bu nedenle kişisel ihtiyaçlara yönelik alışveriş pek yapılmaması tavsiye edilir. Ancak hediyelik eşyalara ek olarak köpek balığı dişi ve bunlardan oluşan kolyeler tavsiye edilebilir.

 

Male’ de Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Ağırlıklı olarak Hint ve Çin mutfağının etkisi altında olduğu görülen Mali’de çok değişik damak tadı örneklerini bulabilirsiniz. Aşırı sıcak nedeniyle restoranların genellikle açık havada kurulu olması yeme keyfinizi daha da artıracaktır. Sea House Maldives yemekleri lezzetli tercih edilen mekânlardandır.

 

Male’ de Özel Yaşam/Gece Hayatı:Mali’de alkol ve domuz eti yasaktır, hemen hiçbir mekânda yoktur. Bununla paralel olarak gece hayatının da çok gelişmediğini söylemek zor olmayacaktır. Eğlence arayışında olanlar için alternatif faaliyetler mevcuttur.

 

İstanbul Male uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica