Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Malatya İzmir uçak bileti

Malatya İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Malatya İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

TİRE – AYDINOĞLU MEHMET BEY CAMİSİ:Aydınoğlu Mehmet Bey tarafından 1333 yılında yaptırılmıştır.
Son cemaat yeri iki kubbelidir. Son cemaat yerinin bir duvarı çeşmedir. Caminin yapımında taş ve tuğla işçiliği bir arada görülmektedir. Minaresi tek şerefelidir. Camiyi tek bir kubbe örtmektedir. Camiyi yaptıran Aydınoğlu Mehmet Beyin türbesi Birgi’de yaptırdığı Ulu Cami yanındadır.

İBNİ MELEK TÜRBESİ:ibni Melek medresesi yanındadır. Aydınoğlu Mehmet Beyin ve oğullarının öğretmeni olan bilgin Abdüllâtif ibni Melek Efendiye ait türbedir. Yıkılan türbeyi 1956 yılında Tire Belediyesi yeniden yaptırmıştır.
Üstü açık türbede üç mezar bulunmaktadır. ibni Melek ile oğlu Mehmet Efendi ve bilgin Nizamettin’e ait mezarlar yan yanadır.

SÜLEYMAN ŞAH TÜRBESİ:ibni Melek Medresesi bahçesindedir. Aydınoğlu Süleyman Şah’a ait olan bu türbe 1349 yılında yapılmıştır. İçersinde Aydınoğlu Mehmet Beyin dördüncü oğlu Tire Beyi Süleyman Şah (öl. 1349), eşi, oğlu ve Aydınoğlu Mehmet Beyin en büyük oğlu Aydın Beyi Hızır Bey (Öl. 1360)’e ait dört mezar sıralanmıştır.
Kare planlı olup mermer ve taşlardan yapılmıştır. Sekizgen bir kasnak üzerine oturan bir kubbe ile örtülüdür. İki satır halindeki yazıtı kapı üzerindedir.

Malatya İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica