Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Malaga Uçak Bileti

Malaga uçak bileti fiyatları ve Malaga uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 Malaga Müzeleri

Picasso Müzesi: Bu müze Endülüslü sanatkârların rüyalarını gerçekleştirdiği müzedir. Bu müzeye, Picasso’nun üvey kızı Christine ve torunu Bernard, Picasso’nun resim, heykel, seramik ve gravürlerinden meydana gelen 204 parça eser bağışlayarak büyük katkı sağlamışlardır. Picasso hayranları için ziyaret edilmesi gereken bir müzedir.

Ayrıca Malaga Cam ve Kristal Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Otomobil Müzesi ziyaret edilebilecek müzeler arasında yer almaktadır.

 

 Malaga’da Neler Yapılır?Malaga’da ana cadde üzerinde bulunan müzisyenleri izleyerek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Malaga, Endülüs Emevi Devleti’nin egemenliği altında da bulunduğundan, Endülüs Emevi Devletine ait birçok tarihi eser de müzelerde incelenebilir. Malaga’da İslami devirden kalma tarihi eserler olan Alcazaba ve Castillo de Gibralfaro kaleleri de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Malaga, botanik bahçeleri ile de ünlüdür. Botanik Bahçeleri gezilerek pek çok farklı yerden gelmiş bitki çeşitleri tanınabilir. Malaga’da bulunan antik tiyatrolar, boğa güreşi alanı ve büyük katedral de tavsiye edilir. Malaga’da kurulan ufak el sanatları pazarları da ilgi çekicidir.

 

 Malaga’da Alışveriş Keyfi:Malaga’nın ünlü alışveriş caddesi Calle Marques de Larios’dur. Bu cadde üzerinde hemen hemen bütün ünlü mağazaları bulabilirsiniz. İspanya tekstil ürünleri ile meşhurdur ve İspanya’nın bu meşhur tekstil ürünlerini Malaga’da rahatlıkla bulmak mümkündür. Malaga’da bulunan büyük alışveriş merkezleri fiyat konusunda sizi yanıltılabilir. Çünkü Malaga’da bulunan ufak çaplı dükkânlardan daha avantajlı fiyatlarla alışveriş yapılabilir. Şehrin liman kısmında ara sıra kurulan ufak pazarlarda, İspanya ve Kuzey Afrika’ya ait ürünler bulunabilir.

 

 Malaga’da Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Malaga bir liman şehridir. Bu nedenle deniz ürünleri konusunda çok çeşitli yemeklere ev sahipliği yapar. Malaga kızartılmış küçük balıklarıyla ün yapmıştır. Malaga deniz ürünleri yanında, et ürünlerinde de oldukça farklı lezzetlere sahiptir. Bu lezzetlerden birisi de Al Jerezin’dir. Al Jerezin, tavuk ve dana ciğerinden yapılan yerel bir lezzettir. Şehirde taze deniz ürünleriyle birlikte meşhur malaga şarabını bir arada bulabileceğiniz restoranlar çok fazladır. Malaga, liman şehri olmasından dolayı çok sayıda fastfood restoranlarına da sahiptir.

 

Malaga’da Özel Yaşam Ve Gece Hayatı:Malaga’da sakin bir gece hayatı geçirmek isteyenler hafta içlerini tercih edebilirler. Çünkü hafta sonları Malaga’da gece hayatı çok hareketli geçer. Şehirde eğlence yerleri bakımından tercih olanağı oldukça fazladır. Şehirde gece hayatının renkli geçtiği ve en çok tercih edilen yerleri ise, Plaza de Uncibay, La Malagueta, El Palo’dur.
İstanbul Malaga uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica