Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Lyon Uçak Bileti

Lyon uçak bileti fiyatları ve Lyon uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Lyon’u Tanıyalım:Lyon Fransa’nın güneydoğu bölgesinde yer alıyor ve Fransa’nın üçüncü büyük kentidir. Gelişmiş mutfağıyla popüler bir mutfağa sahiptir. İklim bakımından da sıcak ve ılıman iklim hâkim sürmektedir.

 

Lyon Müzeleri:Lyon kenti müzeler bakımından zengin bir kenttir. Musee Miniature et cinema müzesi bunların başında geliyor diyebiliriz. Müze minyatürk bakımından zengin bir müzedir ve müzenin giriş bölümünde yer alan ücretsiz gezebileceğiniz bir bölüm vardır. Diğer müzeleride sıralayacak olursak; Musee Des Beaux Arts, Intstitut & Musee Lumiere, Museum Of Gallo, Roman Cıilization, Fresque Des Lyon Nais, Mussee Des Tissus Et Des Arts Decoratif, Musee Africain.

 

Lyon Alışveriş Keyfi:Lyon’da alış veriş yapacağınız yüzlerce dükkân, avmler vardır. Ne alma konusuna geldiğimizde yerel halkın yapmış olduğu el eşyaları, ipekten yapılmış eşyalar ve antikalar başlıca şehrin yerel ürünleridir. Bellecoun meydanı ile cardeliensis meydanı arasında 70 tane büyük ve lüks alış veriş merkezi bulunur. Bunun yanında yüzlerce küçük dükkân da vardır.

Ayrıca şehirde 700’ün üzerinde antika satan dükkânlar bulunmaktadır. Antika ve süs eşyası bulabileceğiniz en önemli mekânlar Auguste Comte ilçesi ve Villeurbane pazarıdır. Lyon malı şarap almak içinde Antic Wine mağazası en doğru adrestir.

 

Lyon Yemek Çeşitleri Ve Restoranlar:Lyon gelişmiş bir mutfak kültürüne sahiptir. Özellikle Bouchon denilen restorantlar Lyon’un yöresel tatlarını tatmak için en ideal adrestir. Yemek isimlerinde sonu ‘De Conut’ diye biten yemekler yöresel yemekleridir. Petit Sale (mercimekli jambo), Lyon salatası, siyah puding, domuz eti ürünleri, Tablier De Sepeun (işkembe), Paillasson (kızartılmış patates püresi), quenelles Dumplings (balık, tereyağı, irmik karışımı) başlıca yemekleridir. Ayrıca Lyon şaraplarıyla da ünlüdür. Corteaux Du Lyonnais, Cotes Du Rhone ve Beau Jolais kentin şarap üretildiği önemli yerleridir. Bazı ünlü restoranlar, Cafe Des Federations, Nicalos Le Bec ve Lyon Plage’dir.

Lyon’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:Lyon’da akşamleyin barlar ve cafeler yoğunlaşır ve işten çıkan insanlar günün stresini buralarda atarlar. Vieux Lyon, Seane nehri boyunca uzanan cadde gece hayatı için bire birdir. Bazı gece kulüpleri gecenin belli bir saatinde kapanırken sabahlara kadar açık kulüp sayısı sınırlıdır. Önemli mekânların başında Bus cafe, Grand cafe ve Croix yer alır. Kumar oynamak isteyenler şehrin dışında bir casino bulunmaktadır.
İstanbul Lyon uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica