Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg uçak bileti fiyatları ve Lüksemburg  uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Avrupa’nın Modern Durağı:Belçika, Fransa ve Almanya ile komşu, küçük bir devletle aynı adı taşıyan Lüksemburg, aynı zamanda başkenttir. Yaklaşık yarım milyon nüfusa sahip şehir, Dünya Bankası verilerine göre, kişi başına düşen milli gelir hâsılatının en fazla olduğu şehir olarak belirlenmiştir. Almanca ve Fransızca hâkim dillerdir. Para birimi Euro olan şehir ekonomik açıdan birçok ülke ve şehre göre oldukça gelişmiştir.

Genellikle kış aylarını soğuk geçiren şehirde yaz sonlarına doğru çok fazla yağış görülür. Denize kıyısı olmamasına rağmen Batı Avrupa deniz ikliminden etkilenmiştir.

 

Lüksemburg Müzeleri:Lüksemburg’un en bilinen gösterişli mimari yapısıyla dikkatleri çeken müzesi; Grandük Jean Modern Sanatlar Müzesidir. Açıldığı günden itibaren 100 binin üzerinde ziyaretçi toplamış, farklı mimarisiyle ilgiden mahrum kalmamıştır.

 

Lüksemburg’da Neler yapılır:Şehirde Art on Cows sanat festivalinin önemi büyüktür. Eğer fırsatınız olursa festivali görmeden gitmemelisiniz. Şehri keşfetmek isteyenler şehir turu yaparak güzellikleriyle iç içe olabilir. Şehir içinde Hamilus, Altın Kız Heykeli, Notre Dame Katedrali, Adolphe Köprüsü görebileceğiniz başlıca gezi noktalarıdır. Buraları keşfederken şehrin kalbine inmiş olacaksınız; o nedenle mutlaka görülmelidir.

Spor sevenler için bisiklet turları mutlaka denenmesi gereken faaliyetlerdendir. Doğaseverler için şehir birçok parkı ziyaretçilerine sunmaktadır. Şehir turları ve müzeler şehrin tadını çıkarmak isteyenler için hoş bir faaliyet planıdır.

 

Lüksemburg’da Alışveriş Keyfi:Şehirde birçok farklı ürün seçeneği ve alışveriş merkeziyle ziyaretçilerine geç saatlere kadar alışveriş imkânı sunan Lüksemburg’da alışveriş yapmak ayrı bir keyiftir.

Caves Bernard Massard, Casino Luksembourg, Fromages at Vınes şehrin en yoğun talep gören alışveriş merkezlerinde. Ayrıca şehir içi mağazaları da ziyaret edebilir, isteğinize göre alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Lüksemburg’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar:Lüksemburg yemeklerinde kültürel farklılıkların etkileri görülebilir. Almanya ve Fransa damak tadından etkilenen şehirde et yemeklerinin önemi büyüktür. Şehirde çok sayıda kaliteli restoran ve cafe bulunur. Lüksemburg Restoran, Remich Restoran, içki çeşitleriyle fark yaratan Mersch Restoran, Petange Restoran, farklı tatlı seçenekleriyle Ettelbruck herkesin yoğun talepte olduğu kaliteli ve leziz duraklardan birkaçı.

 

Lüksemburg’da Özel Yaşam / Gece Hayatı:

Gece hayatını coşkulu, duraksız dolu dolu yaşayan kentte pek çok gece kulübü ve bar bulabilir, eğlencenin tadına varabilirsiniz. Coco Mango, Serge, Stars Bar, White Luksemburg en çok tercih edilen popüler mekânlardan.
İstanbul Lüksemburg uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica