Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Londra Uçak Bileti

Londra uçak bileti fiyatları ve Londra uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Londra Gezi Rehberi Ve Gatwıck Havalimanı: Saatlerimizi de ayarladığımız Londra, İngiltere’nin başkenti olarak her yıl milyonlarca turisti çekmektedir. Kozmopolit bir şehir de denilebilir. Zira çok farklı ülkeden insanların bir arada yaşadığı bir şehirdir. Londra’yı önemli kılan önemli bir husus da, ulaşımın çok merkezi noktasında olmasıdır. Atlantik’in ötesinden Çin’e kadar birçok uçuş noktası gelip Londra’da buluşur. Bu açıdan Londra’da 5 tane büyük havalimanı inşa edilmiştir ki, en önemlisi Heathrow Havalimanıdır. İkinci büyük havalimanı ise Gatwick’dir. Gatwick Havalimanı, Crawley ile Londra şehrinin arasında yer almaktadır. Ancak Crawley’e daha yakındır. Her yıl 40 milyona yakın yolcu Gatwick’e uğramaktadır ki, bu çok yüksek bir rakamdır.

 

Londra Gatwick Müzeleri:Gatwick bir havalimanı olduğundan Londra müzelerinden bahsetmek gerekir. Havalimanı Crawley’e daha yakın olsa da, burası turistik etkinlik açısından fazla önemli değildir. Bununla birlikte Crawley Müzesi tarihi eserler açısından ziyaret edilebilir. Londra ise sadece İngiltere değil, dünyanın müze merkezlerinden biridir. Doğa Tarihi Müzesi, Bilim Müzesi ve tabi ki dünyaca ünlü British Museum mutlaka gezilmesi gereken yerlerdir. Madame Tussauds müzesindeki heykeller de görülmeye değerdir.

 

Londra Gatwick’de Neler Yapılır: Gatwick Havalimanına geldikten sonra yapılacak iki seçenek vardır. Crawley ya da Londra’ya gitmek. Ancak tercihin Londra olması en ideal olanıdır. Londra’da yapılacak çok uzun bir liste vardır. Başlıcalarından bahsetmek gerekirse; Buckingham Sarayı, The London Eye dönme dolabı, Londra Kulesi, Westminister Manastırı, müzeler, Trafalgar Meydanı, Hyde Park, Thames Nehri gezintisi sayılabilir.

 

Londra Gatwick’de Alışveriş Keyfi: Londra tıpkı Paris gibi bir moda merkezidir. Oxford Street bu açıdan önerilir. Ayrıca Tottenham Court Road, Covent Garden, Soho ve Regent Street’de önemli alışveriş noktalarıdır.

 

Londra Gatwick’ de Yemek çeşitleri ve Restoranlar: Gatwick’den Londra’ya geldiğinizde en seçkin restoranlarında İngiliz ve dünya mutfaklarından yemek yeme fırsatı vardır. Balık ve patatesli yemekleri çok lezzetlidir.

 

Londra Gatwick’de Özel Yaşam/Gece Hayatı: Gece hayatı açısından oldukça hareketli bir metropoldür. Eğlenceli mekanlar tüm ışıltılı görünümleriyle insanları çeker. Boogalo, French House, Polski Bar, Foundry, Two Floors, Fabric, Ghetto bunlardan sadece birkaçıdır.

 

Son olarak, Gatwick Havalimanından Londra’ya ulaşmak oldukça kolaydır. Kuzey ve Güney terminali arasında da kısa aralıklarla trenler çalışır. 45 km’lik yolu Gatwick Ekspresi ile aşabilirsiniz. 15 dk’da bir sefer vardır. Seyehat süresi ise sadece yarım saattir. Ayrıca otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Bunun dışında rent a car seçeneği tercih edilebilir.
İstanbul Londra uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica