Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Lizbon Uçak Bileti

Lizbon uçak bileti fiyatları ve Lizbon uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Avrupa’nın Bittiği Yer; Lizbon: Avrupa’nın en doğu ucu olan Lizbon Portekiz’in başkentidir. İstanbul’a benzerliğiyle bilinen ve yine İstanbul gibi 7 tepe üzerine kurulu Lizbon, Tejo Nehri’nin kıyısına kurulmuştur ve Akdeniz ile Atlas Okyanusu’na kıyısı olan bir şehirdir. Hemen anlayabileceğiniz üzere klasik Akdeniz iklimine ve mutfağına sahip Lizbon, 16. yüzyılda Portekiz İmparatorluğu döneminde en ihtişamlı yıllarını yaşamıştır.

 

Lizbon’da Oteller:Şehrin tarihi ve turistik mekânları olan Baixa ve Rossio’da kalmanız önerilir. Taksi ile Baixa’ya 5 dakikalık mesafede olan Hotel Mundial ideal bir seçenek olabilir. Sheraton ve Ritz Otelleri’de yine bu bölgedeki kaliteli otellerdir. Liberdade Caddesi üzerindeki oteller de tarihi mekanlara yürüme mesafesinde olduklarından ideal bir alternatif olabilirler.

 

Lizbon Mutfağı:Hem Atlantik’e hem de Akdeniz’e kıyısı olan bir şehrin mutfağında doğal olarak bolca su ürünleri yer alır. En popüler balık cinslerinden olan ve domates üzeri erimiş kaşar ile servis edilen Morina Balığı’nı çok seveceksiniz. Salam da kullanılarak yapılan ve Arnavut Ciğeri’ne benzeyen, yağda kavrulmuş Lizbon Ciğeri de oldukça lezzetlidir.

 

Sanat ve sinemasever biriyseniz eğer şehrin en ünlü restoranı olan Bica Do Sapato’ya uğramanızı öneririz. Mangalda pişirilmiş sardalya balığı ile balık kekleri kentin en popüler yemeklerindendir. Lizbon’daki restoran ve cafelerin porsiyonları oldukça büyük ve doyurucu olmasına rağmen ucuzdur.

 

Lizbon’da Önemli Mekânlar:Tarihi mekânları sevenler için çok ünlü bir yer olan Belem Kulesi ile Belem Meydanı muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir. Avrupa’nın genelinde olduğu gibi burada da Lizbon Katedrali, Estrela Bazilikası, St. Geogre Kalesi ve Keşifler Anıtı öncelikli olarak ziyaret edilmesi gereken mekânlardır. Vakti bol olanlar ise Queluz Sarayı, Chiado Müzesi, Feira Da Ladra Bitpazarı, Berardo Modern Sanat Müzesi’ni gezebilirler.

 

Lizbon’da Alışveriş:Birçok büyük alışveriş merkezine sahip olan Lizbon’da yine Baixa en ünlü ve çok yönlü alışveriş mekânıdır. İrili ufaklı birçok mağaza bulacağınız Baixa’nın yanı sıra, moda ve trendin merkezi olan Chiado semti de alışveriş için idealdir. Vasco De Gama Alışveriş Merkezi ve İber Yarımadası’nda bulunan Colombo Alışveriş Merkezi Lizbon’un en büyük ve en önemli alışveriş merkezleridir.
İstanbul Lizbon uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica