Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Lahor Uçak Bileti

Lahor uçak bileti fiyatları ve Lahor uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Lahor`da Yaşam: Lahor Pakistan`da yer almaktadır. Pencap eyaleti`nin merkezidir. Pakistan`ìn en büyük ve kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Nüfusu 11 milyondan fazladır. Aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirleri arasında da yer almaktadır. Pakistan`ìn ikinci büyük kentidir. Lahor Pakistan`ın ekonomi, eğlence, politika, ulaşım ve eğitim merkezidir.

Ülkenin en önemli ekonomi ve sanayi merkezlerinden de biridir. Bin yıllık zengin ve köklü bir tarihe sahiptir. Şehrin eski adı Salaturadır. Salatura kılıç ve birlik anlamına gelen iki kelimenin birleşmesidir. Kılıç birliği anlamına gelir. İstanbul Lahor`un birçok kardeş şehirlerinden bir tanesidir.

 

Lahor`da İklim ve Hava Durumu: Sıcak ve ılıman bir iklime hakimdir. Yılın hemen hemen her ayında belirgin bir yağış görülmektedir. En kurak zamanlarda bile yağış görülmektedir. Ortalama yılın en düşük derecesi Ocak ayında 6 derece olarak görülmektedir.

 

Lahor`un Müzeleri:En önemli tarihi müzelerinden bir tanesi Lahor Müzesi`dir. İngiliz mimarisine sahip olan bu müze kiremit rengindedir. Allama Iqbal Müzesi Yine Lahor`da görülmeye değer müzelerden bir tanesidir.

 

Lahor`da Neler Yapılır? Lahor`da mutlaka mükemmellik sertifikası almış camileri görmek gerekir. Zengin tarihine ait tarihi binaları gezebilirsiniz. Oyun merkezi ve su parkına gidip eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Çok geniş bir hayvan çeşidi barındıran hayvanat bahçesini de mutlaka görmelisiniz.

 

Lahor`da Alışveriş Keyfi: Liberty Market aradığınız her türlü ürünü bulabileceğiniz çok geniş kapsamlı bir alışveriş merkezidir. Al-Fatah ve Hafeez Center diğer alışveriş merkezleridir. Anarkali Bazaar ise daha geleneksel ürünleri bulabileceğiniz bizim kapalı çarımıza benzeyen bir kapalı pazar yeridir.

 

Lahor`da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: Lahor yemekleri bol baharatlı ve acılıdır. Çayları sütlüdür. Tavuk en çok yenen yemek çeşididir. Pilav hemen hemen her öğünde mevcuttur. Lezzetli tatlıları vardır. Lahor`da kaliteli, temiz ve leziz yemekler sunan restoranlar bulmanız mümkündür. Bunlardan en bilineni Cocoo`s Den dir. Uzakdoğu ve İtalyan restoranları da mevcuttur.

 

Lahor`da Gece Hayatı: Lahor`da gece birçok gösteri ve tiyatro oyunu izleyebilirsiniz. Gündüzün kalabalığı geceleri yerine sakinliğe bırakır. Seyyar satıcılar yoğun şekilde vardır. Mutlaka gidip solunması gereken bir yerdir.

 

İstanbul Lahor uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica