Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Kilimanjaro Uçak Bileti

Kilimanjaro uçak bileti fiyatları ve Kilimanjaro uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Afrika Efsanesi; Kilimanjaro:Sönmüş bir volkanik dağ olan Kilimanjaro, Tanzanya’nın kuzeydoğusunda bulunur ve deniz seviyesinden 5895 metre yüksekliği ile Afrika kıtasının en yüksek dağıdır. Kelime anlamı tam olarak olmasa da büyük dağ, kervan dağı, klima dağ olarak adlandırılıyor. Kibo, Mavenzi ve Shira isimli volkanik koniler Kilimanjaro Dağını oluşturuyor. Öykülere ve filmlere konu olan bu dağ, Afrika’nın 7 doğal harikasından biri kabul edilmektedir.

Tanzanya ‘da Sarıhumma, sıtma oldukça sık rastlanan hastalıklar olduğundan ülkeye giriş için mutlaka aşılı olunması gereklidir. Dikkatli olunması faydalıdır.

Kilimanjaro ‘ da Neler Yapılır?Dünyanın en ünlü trekking zirvesi olan Kilimanjaro Dağı, 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınarak koruma altına alınan bir milli park haline gelmiştir. Oluşturulan bölge de Kilimanjaro dağı ve derin ormanlar, Bu ormanlarda da Fil, leopar gibi nesli tükenmekte olan hayvanlara rastlamanız mümkündür. Temmuz ve Eylül ayları arası parkı ziyaret için en uygun zamandır.

Klimanjaro Milli Parkı:Milli parka girişler ücretli. Günlük giriş farklı, zirve tırmanışı yapacakların giriş ücretleri farklıdır. Parka giriş için farklı kapılar bulunmakta. Tırmanış yapacaksanız rotanıza uygun bir kapıdan giriş yapmak işinizi kolaylaştırmaktadır.

6 Farklı yürüyüş parkurunda yürüyüş yapabilirsiniz. Doğaseverler için düzenlenen günlük yürüyüş turlarına katılabilir, değişik tropikal bitkiler, orkideler hatta maymunlar görebilirsiniz. 2000 metre yükseklikte başlayan ormanlarda derin dehlizlerin arasından patikalarda muhteşem doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz.

Parkta yapabileceğiniz farklı bir etkinlikte alabalık avlayabilirsiniz. Milli parkın içerisinde bulunan göller ve ırmaklarda bu etkinliğe izin verilmektedir.

Nisan ve Mayıs arası çok yağmurlu geçtiğinden bu mevsim tercih edilmemelidir. Elbette ki parktaki en önemli etkinlik zirve tırmanışlarıdır. Dünyaca ünlü bu zirvenin muhteşem karlarla kaplı görüntüsü malesef ki küresel ısınmaya karşı koyamamakta. Her geçen gün yavaş yavaş erimeye başlayan efsanevi karlarla kaplı zirve yılda 60 ila 70 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Tırmanışlar değişik tropikal ormanlardan karlı zirvelere doğru ilerleyerek devam etmektedir. Bu tırmanışlarda muhteşem manzaralar ve gün doğumuna tanık olabilirsiniz. Uhuru Peak denilen Özgürlük zirvesine yani bir anlamda Afrika’nın çatısı da diyebiliriz, ulaştığınızda zirveye de ulaşmış oluyorsunuz.
İstanbul Kilimanjaro uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica