Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Kayseri İzmir Uçak Bileti

Kayseri İzmir uçak bileti almak ve bulmak için; Kayseri İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

MERYEM ANA EVİ:Selçuk’un 9 km. güneyinde ve Aladağ’ıh üzerinde, denizden 400 m. yükseklığindedir. Önemli bir turistik ve ziyaret yeri olduğundan restore edilmiş ve Selçuk’a bir yol ile bağlanmıştır. Hz. İsa’mn ölümünden sonra Aziz Yahya (St. Jean) ile Efes’e gelen Hz. İsa’nın annesi Hz. Meryem (Öl. 45)’in hayatının son yıllarında oturduğu ev ile IV. yüzyılda yapılan kilise bugün Hıristiyanlar için bir hac yeri olmuştur. İlk kez hac yeri oluşturan Fransız rahibe Marie de Mandat Grancey (Öl. 1915)’ dir. Meryem Ana (Panaya-Kapulu) evini 1891 yılında Lazarit rahibi Henri Jung (Öl.1929) meydana çıkarmıştır. Evin ocak kısmı 1896 yılında yapılan arkeolojik kazılar sonunda toprak yığınının altından çıkarılmıştır.
Kare biçimli evin arka kısmı sekiz köşelidir. Hz. Meryem’in yaşadığı bu evin sol kısmındaki oda yıkıktır. Ortadaki ufak odanın mihrabında bulunan koyu renkli bronzdan Hz. Meryem heykeli kazılar sonunda bu evde bulunmuştur. Sağdaki oda sağlam olup boştur. Ortada heykelın bulunduğu odaya sonradan dik olarak eklenen iki ufak odalı kilıse bulunmaktadır. Eve buradan giriür. Taş duvar ve tuğla kemerlıdir. Evin karşısında bulunan çeşme suyunun şifalı olduğu söylenmektedir.
Her yılın 15 ağustosundan sonra ilk pazar günü Meryem Ana’nın göğe alınması Asompsion yortusu (Hıristiyanların dini bayramı) İzmir Katolik başpiskoposu başkanlığında yapılan dini bir tören ile kutlanmaktadır. 16 temmuz 1951 tarihinde Panaya-Kapulu’yu ziyaret eden ,Papa XII. Pius burası için Vatikan’da ebedi imtiyaz tebliğini (hac yeri ilam) yayınlamıştır. 26 temmuz 1967 tarihinde Papa VI. Paul tarafından ziyaret edilerek dini tören yönetilmiştir.
Kayseri İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica