Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Katanya Uçak Bileti

Katanya uçak bileti fiyatları ve Katanya uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

 

Katanya’da Gezilecek Yerler:İtalya bir çizme gibi güzel sahilleri, tarihi ve turistik yerleriyle milyonlarca turiste ev sahipliği etmektedir. İtalya’nın güneyindeki büyük ada ise Sicilya’dır. Sicilya denince de akla gelen 2. Şehir Katanya’dır. Sicilya’nın 2. Büyük şehri olan Katanya turist çeken önemli bir yerdir. Ayrıca Etna yanardağıyla özdeşlemiştir.

Katanya Müzeleri:Ünlü yazar Giovanni Verga adına yapılmış müze gezilebilir. Müzede ünlü resim tabloları da bulunmaktadır. Emilio Greco Müzesi ve Giardino Bellini Müzesi gezilecek diğer önemli müzelerdir. Ayrıca tarihi manastır ve kiliseler de ziyaret edilebilir.

 

Katanya’da Neler Yapılır: Katanya’da gezilecek birçok önemli mekan vardır. Şehre girdiğinizde ilk dikkat çeken tarafı diğer Avrupa şehirlerine göre daha sakin olmasıdır. Katanya’nın en önemli meydanı olan Piazza Del Duamo meşhur bir yerdir. Ayrıca meydanın ortasında fil figürleriyle donatılmış ünlü bir çeşme vardır. Adı Fontana dell Elefante olup 1735 tarihli çok eski bir yapıdır. Buraya birçok Katanya yerli halkı ve turist ilgi gösterir.

 

Ayrıca meydana yakın Etna Caddesinde keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Pinacoteca Galerisindeki sanatsal etkinlikleri de izlemeniz mümkün. Yeşil ile barışık olan şehirde Orto Botanik Bahçesi ilginç bitki türleriyle dikkat çekmektedir. Neapolis Anıt Park, eski çağ tiyatroları, Taormina gezildikten sonra Etna’ya doğru yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca Katedral Meydanı, Ursino Kalesi de gezilebilir.

 

Katanya’da Alışveriş Keyfi: Katanya sakin olduğu gibi alışveriş merkezi açısından da sükûnet içerir. Yani diğer İtalyan şehirlerindeki gibi yoğun kalabalık değildir, alışveriş merkezleri pek bulunmaz. Ancak şehre özgü kaliteli markaların satıldığı ürünler mağazalardan alınabilir. Etna Caddesi mağazaların yoğunlaştığı yerdir. Katanya aynı zamanda Sicilya kuklalarıyla da meşhurdur.

 

Katanya’da Yemek Çeşitleri ve Restoranlar: İtalyan geleneği burada da kendini gösterir: Pizza ve makarna. Etna Caddesinde güzel restoran ve kafelere rastlayabilirsiniz. Ancak caddenin ara sokaklarında da önemli restoranlar işletilmektedir. Pirinçten yapılan Arancino, salatadan yapılan Caponata, pizza türü olan Sfincioneve Panella tadılması gereken yemeklerdir.

 

Katanya’da Özel Yaşam / Gece Hayatı: Gece hayatı fazla renkli değildir. Yani şehrin sakinliği gece hayatına da yansımıştır. Etna Caddesi civarında eğlenebilecek kaliteli bar ve gece kulüpleri mevcuttur.
İstanbul Katanya uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica