Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

Karaçi Uçak Bileti

Karaçi uçak bileti fiyatları ve Karaçi uçak seferleri hakkında detaylı bilgi için www.ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

Tanıyalım: Karaçi, Pakistan’ın eski başkentidir. Pakistan’ın en önemli sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olan Karaçi’nin bünyesinde bulunan limanı ile de önemi daha da artmaktadır. Pakistan’ın denizaşırı ülkeler ve Orta Asya ülkeleri ile yaptığı ticareti idare etmesi şehrin önemini ifade etmektedir.

Ülkenin güney kıyı şeridinde yer alan şehir, ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Ayrıca dünyanın da en kalabalık 10. şehridir. Karaçi şehri Pakistan için önemli bir şehir konumundadır. Sadece sanayi ve ticaret değil, denizcilik, otomotiv, tekstil, sanat, eğlence, moda ve reklamcılık alanlarında oldukça gelişmiş bir şehirdir. Ayrıca Müslüman dünyasının yükseköğrenim alanında da merkezi konumundadır. Tarihinde Hindistan’dan fazlasıyla Müslüman göç alması dolayısıyla etnik çeşitlilik fazladır.

 

Karaçi’ye Neden Gidilir:Karaçi baharat kokulu ve büyülü dünyası ile gidilecek yerler arasındadır. Hem doğal güzellikleri hem de çok farklı kültürleri bünyesinde taşıması ile tercih edilen şehirlerdendir.

 

Karaçi’de Neler Yapılır:Tarihte Krallıklar Irmağı olarak bilinen İndus Vadisinde ve Hint Okyanusunun kıyısında kurulu şehirde ve çevresinde gezmeye ve görmeye değer doğal güzellikler vardır. Dünyanın en büyük kubbeli camisi olan Masjid e Tooba, mimari güzelliği ile büyüleyicidir. Kubbesi 72 metre çapındadır.

 

Kolon ve sütun kullanılmadan yapılmış olması camiyi farklı kılmaktadır. Kubbeyi alttan çevreleyen alçak duvarlar ile dengenin sağlanmış olması görmeye değer… Ayrıca Muhammed Ali Cinnah Mozolesi de görülmeye değer yapılardandır. Beyaz mermerden yapılı büyük mozole görmeye değer.

Karaçi’de Alışveriş Keyfi:İmparatoriçe Çarşısı olarak bilinen çarşısı içerisinde Avrupa’da görebildiğiniz kiliselerden birini görme şansı da bulursunuz. Çarşısı içinde baharatların kokusu içinde gezebilir ve gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz. Kültür etkisini daha net görebileceğiniz çarşı gezmeye değer yerlerinde biridir. Alışveriş yaparken elektronik eşyaları uygun fiyata alabilirsiniz.

 

Karaçi’de Yemek Kültürü:Acılı, baharatlı et yemekleri ağırlıklı yemek kültürü hakimdir. Pilavları çok güzel olmakla birlikte sofralarında olmazsa olmaz yemekler arasındadır. Et ve tavuk yemekleri genelde kemikli pişirilir. Ayrıca en güzel yeşil çayı burada içebilirsiniz.

 

Karaçi’de Eğlence:Çok sayıda restoran ve kafe bulunan şehirde geleneksel düğünler görmeye değer… Geleneksel kıyafetleri ile görsel bir şölen havası taşıyan düğünleri gerçekten çok eğlenceli…
İstanbul Karaçi uçak bileti fiyatları için en uygun seçenekler ucakbiletial.org sitemizde.

 Yandex.Metrica