Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

İstanbul Sabiha Gökçen İzmir Uçak Bileti

İstanbul Sabiha Gökçen İzmir Uçak Bileti almak ve bulmak için; İstanbul Sabiha Gökçen İzmir uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

İzmir’deki Antik Kent Efes

Efes’e giderken yolun solunda şehrin kuzey kapısı sayılan Koressos şehir kapısı ile II. yüzyılda yapılan Vedius Gymnasium’u ve hamamları, Neron zamanında I. yüzyılda yapılan 229 m. uzunlukta ve 29,5 m. genişliğinde stadium, sağda akropol, Bizans hamamı, II. yüzyılda yapılan ve 431 yılında Hıristiyan kiliseleri üçüncü genel Konsülünün toplandığı Çifte Kilise (Meryem Ana Kilisesi) ve Bizans surları, Koressos ve Magnesia kapıları arasında uzanan mermer cadde üzerinde ve solda panayır dağının güneybatı yamacında Roma İmparatoru Kladius ve Traianus zamanlarında I. yüzyılda yapılan 24.500 kişilik büyük tiyatro ile karşısında tiyatro Gymnasium’u, tiyatro ile liman arasında dik olarak 21 m. genişlikte ve 530 m. uzunluktaki caddeyi imparator Arkadius onarttığından adım alarak Arkadiana (Liman) Caddesi, caddenin sağında Liman hamamları ve solunda Bizans surları, caddenin batı ucunda M.Ö. IV. yüzyıldan sonra Küçük Menderes nehrinin getirdiği alüvyonlarla dolan ve şimdi bataklık halde bulunan eski liman, surların arkasında Mısır tanrısı Serapis için II. yüzyılda yapılan Serapis tapınağı, tapınağın doğusunda ve surlara bitişik yerde III. yüzyılda imparator Augustus’un serbest bıraktığı iki esirin yaptığı 111 x 111 m. boyutundaki agora (pazar yeri) ile güney bitişiğinde C.J. Aquilla tarafından babası Asya Genel Valisi C.J. Celsus adına 135 yılında yaptırılan ve 1904 yılı kazılarında meydana çıkarılan, 1975 yılında Avusturya arkeologlarınca aslına göre onarılan iki katlı ve 16 m. yüksekliğindeki Celsus kitaplığı ve tiyatro, doğuya kıvrılan cadde üzerinde solda 130 yılında yaptırılan ve kabartmalarla süslü Hadrianus tapınağı, yine solda Panayır dağının güney yamacında II. yüzyılda Vedius Antoninus ile eşinin yaptırdıkları 1500 kişilik konser yeri ve küçük tiyatro (odeion) ile hamam kalıntıları, sağda çeşme ve sonradan kiliseye çevrilen Lukas mezarı binası, şehrin doğu (Magnesia) kapısı ile kapının kuzeyindeki Kızlar (Doğu) Gymnasium’u, Liman ile Meryem Ana yolu arasında ve Bülbül dağı kuzey yamacında uzanan Hellenistik çağa ait sur kalıntıları, Odeion ile Koressos arasında ve Panayır dağının doğu yamacında uzanan Bizans surları, bu surların eteğinde III. yüzyılda Roma İmparatoru Decius’un putperest işkencesinden kaçarak 200 yıl uyuyup uyandıkları, yedi genç ile köpeklerinin yattıkları mağara görülmektedir.

İstanbul Sabiha Gökçen İzmir uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica