Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

İstanbul Auckland Uçak Bileti

İstanbul Auckland uçak bileti fiyatları ve seferleri bilgileri burada. En ucuz İstanbul Auckland uçak bileti saatlerine bak, biletini al!

1454’te hükümet merkezi Edirne’den İstanbul’a taşınmış, çok geçmeden de İstanbul İslam aleminin en önemli kültür ve sanat merkezi durumuna gelmiştir.

Fatih döneminden başlayarak Müslüman olmayanlara da önemli yer veren ve haklar tanıyan İstanbul, evrensel bir kent olma özelliğini korumuştur. Fatih Sultan Mehmed’den sonra gelen Osmanlı hükümdarları da aynı yoldan yürümüşler, ayrıca giriştikleri imar hareketleriyle de kenti eşsiz güzellikteki yapıtlarla donatmışlardır.

Bu dönem içinde toplum yaşamını sarsan tipik olaylar; yeniçeri ayaklanmaları, yangın ve depremlerdir. 1569, 1640, 1693, 1718 kentte önemli yangınların olduğu yıllardır. 1509, 1648, 1711 ‘deki büyük depremlerde pek çok bina yıkılmıştır. 1.Mahmud döneminde(1808-4839) kentin yönetimi ve imarı konusunda Batı’dan esinlenilerek önemli adımlar atılmaya başlanmış; yollar açılmış, önce havagazı, sonra elektrikle aydınlanma, tramvay-tünel işletmeye sokulmuştur.

İstanbul 1. Dünya Savaşı sonrasında 16 Mart 1920’de galip devletlerin işgaline uğramıştır. Bu karanlık günler, Büyük Zafer’den sonra, 6 Ekim 1923 günü sona ermiş, Türk ordusu büyük sevgi gösterileri arasında İstanbul’a girmiştir.

 Yandex.Metrica