Her Nereye İstersen, Oraya !
"Lider Uçak Firmaları, Günde Yüzlerce Sefer, Ucuz Bilet Satış Sitesi UcakBiletiAl.Org'da!... "

İstanbul Antalya Uçak Bileti

İstanbul Antalya uçak bileti almak ve bulmak için; İstanbul Antalya uçak seferleri fiyatlarını ve saatlerini öğrenmek için ucakbiletial.org sitemizde arama yapınız.

MERKEZ İLÇE: Türkiye’nin en güzel görünüşlü şehirlerinden biri olan Antalya şehir merkezi, Antalya Körfezi’nin kuzeybatı bitiminde kara içine sokulmuş küçük bir kovu, üç yandan kuşatan ve yüksekliği 25-30 metreyi bulan yarlar üzerindeki düzlükte kurulmuştur. Burasının bir yerleşme merkezi haline gelmesinde ilk çağlarda gemileri barındırmaya ve kolaylıkla savunmaya elverişli olmasının büyük etkisi olmuştur.
Merkez ilçenin yüzölçümü 2.415 km2’dir, Antalya Belediyesi 1866’da Vilayet Nizamnamesine göre kurulmuştur.

AKSEKİ:İşadamı ve tüccarlarıyla ün salmış ilçenin yüzölçümü 2.537 km2’dir. Ekonomik geliri büyük ölçüde ormancılığa dayalı olan Akseki, 1872 yılına kadar Alanya’ya bağlıydı. Romalılar döneminde Muralya ya da Marula isimleri ile anılan ilçenin adını, Ak Seki kelimelerinin birleşmesinden aldığı sanılmaktadır.
ALANYA:Savunmaya uygun konumuyla Hellenistik devirde ve Romalılar zamanında korsanlara sığınak olmuş ilçenin yüzölçümü 1545 km2’dir. Başlıca ekonomik geliri turizm olan ilçe, aynı zamanda muz, turunçgil, turfanda meyve ve sebze beldesidir.
ELMALI: XIII. yüzyılda Orta Asya’dan gelen Türkler tarafından geliştirilen ilçenin yüzölçümü 1594 km2’dir. Başlıca gelir kaynağı tahıl, ormancılık ve meyveciliktir.
FİNİKE:Gülmez Dağının güney eteklerine yerleşmiş olan ilçenin yüzölçümü 655 km2’dir.
Bölgede narenciye, susam ve pamuk tarımı önemli bir ekonomik gelir kaynağıdır.
GAZİPAŞA:Antalya’ya 190 km. uzaklıkta olan ilçenin yüzölçümü 931 km2’dir. Başlıca ekonomik uğraş ormancılık ve hayvancılıktır.
GÜNDOĞMUŞ:Tarıma elverişli alanı sınırlı olan ilçenin yüzölçümü 1323 km2’dir Başlıca ekonomik gelir kaynağı hayvancılık ve keresteciliktir.
KAŞ:Eski adı Andifli olan ilçenin yüzölçümü 2231 km2’dir. Başlıca ekonomik gelir zeytincilik ve narenciyedir.
KORKUTELİ:Adını ll. Beyazıt’in oğlu Sultan Korkut’tan olan ilçenin yüzölçümü 2.471 km2’dir. Antalya’ya 68 km. uzaklıkta olan ilçenin topraklarının 1/3’ü ormanlarla kaplıdır.
KUMLUCA:Tahıl ve narenciye tarımının önemli bir ekonomik gelir kaynağı olduğu, ilçenin yüzölçümü 1253 km2’dir. İlçenin Antalya’ya uzaklığı 97 km’dir.
MANAVGAT:Aynı adı taşıyan şelalesi ile ün yapmış Manavgat’ın yüzölçümü 2283 km2’dir. Antalya’ya uzaklığı 77 km olan ilçe, ekonomisinde uzun süre önemini koruyan narenciye bahçelerinin yerini giderek pamuk tarlaları almaktadır.
SERİK:Eskiden Kökes adı ile anılan ilçenin yüzölçümü 1353 kilometrekare’dir. En önemli tarihi eseri Aspendos kenti harabeleridir.

İstanbul Antalya uçak bilet fiyatları hakkında detaylı bilgiye www.ucakbiletial.org sitemizden ulaşabilirsiniz.

 Yandex.Metrica